Nietrzeźwy kierowca opla - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Nietrzeźwy kierowca opla

Data publikacji 14.10.2019

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i znieważenie policjantów odpowie 22-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, który w sobotę trafił w ręce funkcjonariuszy. Mężczyzna kierując oplem uszkodził znak, wjechał do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki pomocy świadków, policjanci szybko ustalili jego dane. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W sprawie trwają dalsze czynności.

W sobotę około godz.14, dyżurny kolbuszowskiej jednostki został poinformowany o pijanym kierowcy opla, który porusza się w pobliżu boiska sportowego w Przedborzu. W trakcie gdy policjanci dojeżdżali na miejsce zgłoszenia, okazało się, że wskazany samochód  znajduje się w przydrożnym rowie, w rejonie skrzyżowania na Domatków. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca opla zjechał z drogi, uderzył w znak drogowy - „Stop” i wjechał do rowu. Przy uszkodzonym pojeździe znajdował się jego właściciel, który zaprzeczył, aby to on kierował samochodem. Poinformował policjantów, że pojazdem miał kierować inny mężczyzna, któremu pożyczył samochód. 36-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, właściciel pojazdu, został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Na miejsce przybyli świadkowie, którzy widzieli zdarzenie i powiadomili Policję. Dzięki ich pomocy funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzny, który miał kierować oplem i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 22-latka. Mieszkaniec gminy Kolbuszowa był w domu. Na widok policjantów zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Mężczyzna posiadał powierzchowne obrażenia. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony. Oprócz odpowiedzialności za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie za znieważenie policjantów.          

W sprawie trwają dalsze czynności.