Kolizja w Widełce - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Kolizja w Widełce

Data publikacji 20.03.2017

Kolbuszowscy policjanci pracowali w sobotę w Widełce, gdzie doszło do kolizji drogowej. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, niegroźnych obrażeń doznała 36-letnia kobieta, kierująca volkswagenem. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. 28-letni kierowca audi odpowie za jazdę bez uprawnień, ponieważ zostały mu cofnięte.

Do zdarzenia doszło w sobotę około 15.30 w Widełce na drodze krajowej nr 9. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący audi podczas wyprzedania kilku pojazdów jadących w kierunku Kolbuszowej, uderzył w tył volkswagena polo, którego kierująca skręcała w lewo. W wyniku zderzenia 36-letnia kobieta kierująca volkswagenem, została przetransportowana do szpitala. Po udzieleniu niezbędnej pomocy mieszkanka gminy Kolbuszowa została zwolniona do domu.

Kierowca audi, 28-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, nie odniósł obrażeń. W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że decyzją starosty kolbuszowskiego mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Funkcjonariusze ustalili świadków i wykonali oględziny uczestniczących w zdarzeniu pojazdów. W sprawie kolizji prowadzone będę czynności wyjaśniające. Natomiast 28-latkowi za jazdę pomimo cofniętych uprawnień może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.