Edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa na drodze - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa na drodze

Data publikacji 16.10.2019

Jasielscy policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wrocance. Edukacyjna prelekcja skierowana była głównie do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przygotowali dla uczniów atrakcyjne zajęcia wykorzystując do tego zestaw "Autochodzik". Dzieci poprzez zabawę mogły przyswajać cenne informacje z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Kontynuując realizację działań profilaktycznych skierowanych do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jasielscy policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wrocance. Podczas edukacyjnych zajęć, mundurowi uczyli najmłodszych prawidłowych postaw na drodze. Przy wykorzystaniu, ufundowanego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zestawu edukacyjnego "Autochodzik", najmłodsi mogli w sposób praktyczny pokonać przejście dla pieszych. Funkcjonariusze obserwując sposób przekraczania jezdni przez maluchów, zwracali uwagę na pewne uchybienia i wprowadzali korekty. Wszystko po to, aby dzieci mogły zapamiętać i nauczyć się prawidłowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.   

W trakcie zajęć policjanci uczyli dzieci znaczenia poszczególnych znaków i sygnałów drogowych. Wspominali także o właściwym zachowywaniu się w obrębie dróg, a także podczas podróży w samochodzie. Policjanci wyposażyli dzieci w odblaskowe opaski, które w bardzo dużym stopniu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Działania profilaktyczne realizowane przez jasielskich policjantów z wykorzystaniem "Autochodzika", cieszą się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem. Z pewnością taka forma nauki zasad ruchu drogowego, jest dla najmłodszych ciekawa i pozwala na łatwiejsze przyswajanie cennych informacji.    

pw

 

  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło