Policjanci z psem tropiącym odwiedzili przedszkolaków - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci z psem tropiącym odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 14.10.2019

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji jasielskiej komendy, odwiedzili maluchów w Prywatnym Kubusiowym Przedszkolu, aby przeprowadzić lekcję na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci oprócz przyswojenia najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, poznały także Herca - policyjnego psa tropiącego.

W minionym tygodniu jasielscy policjanci odwiedzili placówkę Prywatnego Kubusiowego Przedszkola w Jaśle. Wizyta policjantów była dla maluchów nielada atrakcją, ponieważ mogły poznać  innego niż dotąd "funkcjonariusza" Policji. Mianowicie odwiedził ich HERC - policyjny pies tropiący, który służy w jasielskiej jednostce od 6 lat. Podczas lekcji przewodnik psa zaprezentował dzieciom  umiejętności swojego czworonożnego kompana. Była to także doskonała okazja do tego, aby nauczyć maluchów jak zachować się w przypadku napotkania bezpańskiego zwierzęcia. Mundurowi w sposób praktyczny pokazywali najmłodszym jaką należy przyjąć postawę w sytuacji zagrożenia. 

Oczywiście w trakcie "lekcji bezpieczeństwa" policjanci przypominali maluchom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz omawiali zagrożenia związane z kontaktami z osobami obcymi. Podczas spotkania uczyli dzieci znaczenia znaków i sygnałów drogowych oraz pokazywali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Pomocnym w tym wypadku okazał się autochodzik, dzięki czemu dzieci radośnie i chętnie poprzez zabawę mogły przyswajać sobie te cenne informacje.   

Lekcja zakończyła się pamiątkowym zdjęciem, a każdy maluch otrzymał od mundurowych odblaskowy gadżet. 

pw

 

  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło