Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji

Data publikacji 12.10.2019

W najbliższym tygodniu przeprowadzona zostanie ogólnopolska kampania "Tydzień Mediacji" zainicjowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W ramach Tygodnia Mediacji obchodzony będzie także Międzynarodowy Dzień Mediacji (czwartek, 17 października). Jasielska Policja także będzie wspierać te działania.

Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest uświadamianie społeczeństwa, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie, a pomocnym narzędziem w pokojowym załatwianiu sporów jest postępowanie mediacyjne. W sprawach karnych mediacja ma na celu naprawienie wyrządzonych przestępstwem szkód materialnych i moralnych, pozwala pokrzywdzonemu na wyrażenie jego uczuć, oczekiwań i potrzeb. Sprawcy pozwala przejąć odpowiedzialność za skutki przestępstwa oraz podjąć związane z nią działania. Sprzyja trwałemu zakończeniu konfliktu lub jego złagodzeniu.   

W ramach trwającej kampanii, jasielscy policjanci będą także udzielać informacji na temat postępowania mediacyjnego. Zainteresowani mogą zgłaszać się do komendy w dniu 17 października br., w godz. od 08:00 - 15:00.         

Więcej informacji dotyczących Tygodnia Mediacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.