Policjanci przypominali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci przypominali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą

Data publikacji 13.08.2019

Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z osobami wypoczywającymi nad zalewem w Krempnej. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku osobom przebywającym w wodzie lub nad wodą, a także ograniczenie wypadków i utonięć.

W minioną niedzielę policjantka z Wydziału Prewencji jasielskiej komendy oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zorganizowali punkt edukacyjno-informacyjny nad zalewem w Krempnej. W oparciu o założenia ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpiczeństwo nad wodą", zachęcali osoby wypoczywające nad zalewem do zapoznania się z broszurami i informatorami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wakacji. Rozmawiali z dziećmi i dorosłymi wskazując, jak unikać zagrożeń i jak postępować by przeżyć wakacje bezpiecznie.

Policyjny punkt cieszył się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że mundurowi dla najmłodszych przygotowali quizy i zadania do wykonania. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na zadawane pytania, policjanci wręczali najmodszym różnego rodzaju gadżety, odblaski i materiały promocyjne. 

pw

 

  • dzieci i dorośli przy policyjnym stoisku zaopatrują się w materiały promocyjne
    foto: KPP Jasło
  • dzieci i dorośli przy policyjnym stoisku zaopatrują się w materiały promocyjne
    foto: KPP Jasło
  • dziewczynka która wygrała nagrodę pozuje do zdjęcia z dzielnicowymi
    foto: KPP Jasło