Policjanci zatrzymali sprawcę włamania chwilę po zdarzeniu - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci zatrzymali sprawcę włamania chwilę po zdarzeniu

Jarosławscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej włamał się do sklepu z artykułami ogrodniczymi. Łupem sprawcy padły dwie piły motorowe o wartości blisko 4 tys. złotych. Mundurowi odzyskali skradzione mienie. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Kilka dni temu, dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy jarosławskiej drogówki oraz mundurowych z wydziału patrolowo-interwencyjnego, zatrzymano sprawcę włamania do sklepu z artykułami ogrodniczymi na terenie Jarosławia.  O tym zdarzeniu oficera dyżurnego powiadomił świadek, który zauważył uciekającego mężczyznę, który trzymał  w ręku piłę. Zgłaszający podał numery rejestracyjne pojazdu do którego wsiadł mężczyzna.

Policjanci po otrzymaniu informacji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Rover. Jak wynikało z wcześniejszych ustaleń, pojazdem tym mogła poruszać się osoba mająca związek z włamaniem.

W kontrolowanym pojeździe policjanci ujawnili piłę motorową pochodzącą ze sklepu ogrodniczego. 28-letni mieszkaniec Jarosławia, został zatrzymany w policyjnym areszcie. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci w pobliżu sklepu odnaleźli drugą ze skradzionych pił, która została przekazana właścicielowi. Łączna wartość poniesionych start została oszacowana na kwotę blisko 4 tys. złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.