W terenie zabudowanym pędził z prędkością 123 km/h - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

W terenie zabudowanym pędził z prędkością 123 km/h

Data publikacji 25.03.2020

O 83 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 20-latek kierujący hondą. W terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h, pędził z prędkością 123 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, zastał ukarany mandatem i punktami karnymi. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj, po godz. 15 policjanci z jarosławskiej drogówki, pełniący służbę w Pełkiniach, zatrzymali do kontroli drogowej hondę, której kierowca nie zastosował się do ograniczenia prędkości. Pomiar przy użyciu laserowego miernika prędkości wykazał, że kierujący jechał z prędkością 123 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Okazało się, że pojazdem kierował 20-letni mieszkaniec gminy Jarosław.

Kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości o 83 km/h, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, na trzy miesiące, został ukarany 500 zł. mandatem i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, ze nadmierna prędkość pozostaje jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo na drogach. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Apelujemy o jazdę z rozwagą i zgodną z przepisami.