Zmarł motorowerzysta, który uderzył w samochód - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Zmarł motorowerzysta, który uderzył w samochód

Data publikacji 19.05.2017

Nie żyje 67-letni motorowerzysta, który wczoraj podróżował swoim jednośladem wraz z pasażerką. W Jarosławiu na ul. Tarnowskiego uderzył w tył samochodu kia ceed. Pomimo udzielanej pomocy medycznej mężczyzna kierujący motorowerem po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego w Jarosławiu na ul. Tarnowskiego. Tuż przed godz. 13, doszło do zderzenia motoroweru z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem, 67-letni mężczyzna, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki Kia Ceed i uderzył w ten samochód. Kierująca pojazdem kia zatrzymała się wcześniej przed przejściem dla pieszych.

W wyniku tego zdarzenia 67-letni motorowerzysta trafił do jarosławskiego szpitala. Jednośladem podróżowała także pasażerka, którą również przewieziono do szpitala. Oboje to mieszkańcy gminy Wiązownica. Policjanci ustalili, że zarówno motorowerzysta, jak i 31-letnia kierująca kią byli trzeźwi.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny pojazdów i sporządzili dokumentację a także ustalili dane świadków. Pomimo udzielonej pomocy medycznej 67-letni mieszkaniec gminy Wiązownica po kilku godzinach zmarł w szpitalu.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.