Przewoził nielegalne papierosy i alkohol oraz narkotyki - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Przewoził nielegalne papierosy i alkohol oraz narkotyki

Data publikacji 20.03.2017

Podczas kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW, policjanci ruchu drogowego znaleźli w bagażniku nielegalne papierosy i alkohol. Oprócz przestępstwa akcyzowego, 29-latek odpowie także za posiadanie marihuany. Mieszkaniec Radymna przewoził 840 paczek papierosów i ponad 14 litrów alkoholu, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Sprawca usłyszał już zarzuty.

W piątek wieczorem, policjanci jarosławskiej drogówki pełnili służbę na ul. Pruchnickiej. Około godz. 20, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki BMW. Policjanci wylegitymowali kierowcę i sprawdzili jego bagaż. 29-letni mieszkaniec Radymna przewoził w bagażniku papierosy i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 840 paczek papierosów różnych marek i ponad 14 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W samochodzie mężczyzna przewoził także susz konopi indyjskich. Tester potwierdził, że jest to marihuana.

Mieszkaniec Radymna usłyszał już zarzuty. Z policyjnych ustaleń wynika, że uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego wynosi ponad 14 tys. złotych. Na poczet przyszłej kary policjanci tymczasowo zajęli od sprawcy mienie ruchome w kwocie 900 zł.

Za przestępstwo akcyzowe 29-latkowi grozi wysoka grzywna, a za posiadanie środków odurzających, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do 3 lat.

  • Foto KPP Jarosław