Wypadek w Dębicy na ulicy Staszica - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Wypadek w Dębicy na ulicy Staszica

Data publikacji 16.10.2019

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Dębicy na skrzyżowaniu ulic Staszica i 1 Maja. Kierujący toyotą auris nie zachował ostrożności i uderzył w prawidłowo jadącego rowerzystę. Do szpitala trafił 79-letni mężczyzna kierujący jednośladem.

Do wypadku doszło wczoraj przed około godz.10.30 na skrzyżowaniu ulic Staszica i 1 Maja w Dębicy. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni mężczyzna, kierujący toyotą auris, nie zachował ostrożności podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej i uderzył w prawidłowo jadącego rowerzystę. W wyniku zderzenia i doznanych obrażeń do dębickiego szpitala przewieziono 79-letniego mieszkańca Dębicy, który kierował jednośladem.

Mieszkaniec Dębicy, kierujący toyotą, nie ucierpiał w zdarzeniu. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało trzeźwość uczestników zdarzenia. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, sporządzili stosowną dokumentację, pozwalającą na dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.