Wydarzenia

St. sierż. Agnieszka Drozd laureatką konkursu "Dzielnicowy, bliżej nas"

Data publikacji 27.06.2018

W poniedziałek został rozstrzygnięty konkurs „Dzielnicowy bliżej nas”. Jego laureatką została dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. St. sierż. Agnieszka Drozd zajęła trzecie miejsce.

St. sierż. Agnieszka Drozd pełni służbę w Policji od 7 lat. W Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie od marca 2012 roku, a na stanowisku dzielnicowego od 4 lat. Jej rejon służbowy to Grabownica Starzeńska i Humniska. Jako policjantka, prawdziwie poświęca się tej pracy wiedząc, że może mieć wpływ nie tylko na poprawę bezpieczeństwa, ale i edukację, poprawę i jakość życia mieszkańców naszego powiatu.

Policjantka sama o sobie mówi tak:  „Dzięki tej pracy możemy dawać ludziom poczucie bezpieczeństwa i chronić przed eskalacją zachowań niebezpiecznych. Mimo, że często spotykamy się z agresją i brakiem szacunku dla naszego zawodu, co jest dla nas przykre i może być demotywujące, warto walczyć o pozytywny wizerunek i z honorem wykonywać tą pracę. Prawdziwy kontakt z ludźmi, możliwość pomocy i wsparcia, ale przede wszystkim poczucie, że udało się kogoś ochronić i pomóc oraz zażegnać niebezpieczeństwo, daje mi poczucie spełnienia w tej pracy.

Mój największy sukces? To, że wykonując ten zawód potrafię być przede wszystkim pełnoetatową mamą trójki fantastycznych dzieci i niemal rozciągnąć dobę jeśli trzeba. Jestem również dumna z funkcji biegłego sądowego z zakresu ochrony środowiska przy Sądzie Okręgowym w Krośnie. Ale największym sukcesem zawodowym jest ulga i podziękowanie w oczach mieszkańców, którym się udało pomóc. Nie skupiam się na porażkach. Niepowodzenia traktuje jako wyzwanie i naukę, a nie jako klęskę.

Żeby dobrze wykonywać mój zawód trzeba umieć wypoczywać, zrelaksować umysł i nabrać sił. Lubię czytać, znaleźć się przez chwilę w innej rzeczywistości – literackiej, choć i tak moją ulubioną autorką jest Camila Lackberg i jej kryminały. Odpoczywam podróżując i zajmując się ogrodem. Jeżeli tylko mogę chętnie przenoszę się w świat teatru, szczególnie musicalowego.

W mojej komendzie panuje wspaniała atmosfera. Przełożeni są dla nas prawdziwymi autorytetami i wzorami do naśladowania. Mimo trudnych tematów i często bardzo stresujących z dumą ubieram mundur Policjantki. Dzięki takim ludziom jacy tworzą moją jednostkę do służby przychodzę z radością.”

St. sierż. Agnieszce Drozd serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej służby. A wszystkim, którzy oddali na nią swój głos bardzo dziękujemy. Jest to dowód na to, że funkcjonariuszka jako dzielnicowa cieszy się uznaniem wśród mieszkańców i zawsze gdy tego potrzebują jest bliżej nich.