Pijana motorowerzystka wjechała do rowu - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Pijana motorowerzystka wjechała do rowu

Data publikacji 12.06.2018

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzystki. Kobieta, która kierowała jednośladem, na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Okazało się, że była pijana.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Niebocku, około godz. 17, na drodze wojewódzkiej, prowadzącej do Dynowa. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali tam kobietę, której zespół medyczny udzielał pierwszej pomocy. Pojazd, którym się poruszała został już wyciągnięty z rowu. Funkcjonariusze w rozmowie ze świadkiem zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca jednośladem jechała w kierunku Jabłonki, bez ochronnego kasku na głowie. Jej tor jazdy wskazywał, że może być pijana. W pewnym momencie, na zakręcie, kobieta nagle zjechała w prawo, a następnie wjechała do przydrożnego rowu.

Kierującą okazała się 42-letnia mieszkanka Niebocka. Kobieta w wyniku upadku doznała obrażeń i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala. Gdy policjanci sprawdzili jej trzeźwość okazało się, że posiadała 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto motorower, którym się poruszała nie posiadał aktualnego ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu, a jego tablice rejestracyjne pochodziły z innego pojazdu.  

Teraz 42-letnia mieszkanka Niebocka odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia drogowe przed sądem.