Wydarzenia

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomocna w działaniu policji

Data publikacji 05.05.2020

Tarnobrzescy policjanci reagują na wszystkie powiadomienia nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy najczęściej zgłaszają zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, z wandalizmem, grupowaniem się młodzieży zagrożonych demoralizacją oraz osobach spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych . W ostatnim czasie zgłoszenia dotyczyły również tzw. dzikich wysypisk śmieci.

Od początku roku, tarnobrzescy policjanci za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowali blisko 140 zgłoszeń. Najwięcej dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, niszczenia zieleni oraz tzw. dzikich wysypisk śmieci. W każdym przypadku mundurowi podejmowali działania, mające na celu zweryfikowanie informacji, a następnie w razie potwierdzenia, podejmowali interwencje mające na celu wyeliminowanie takich miejsc i przywrócenie na nich porządku.

W kwietniu br. policjanci potwierdzili 7 przypadków porzuconych śmieci na pasie zieleni w gminie Nowa Dęba, przy drodze powiatowej relacji Stale-Cygany i dróg na terenie gminy Baranów Sandomierski. Funkcjonariusze wystąpili w tych sprawach z wnioskami do Zarządu Dróg Powiatowych i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o usunięcie zalegających nieczystości.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa, otrzymali 3 zgłoszenia dotyczące niewłaściwego parkowania pojazdów przy ul. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu. Przed godz. 7, funkcjonariusze ujawnili osobowe bmw, zaparkowane na chodniku przed samym przejściem dla pieszych. Dwa inne pojazdy marki nissan i skoda zaparkowane były na chodnikach i ograniczały swobodne przejście pieszym. Sprawcy wykroczeń poniosą konsekwencje swojego postępowania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to narzędzie, które pomaga policjantom w eliminowaniu zagrożeń uciążliwych społecznie. Jeśli jednak jesteśmy świadkami zdarzenia, w którym jest zagrożone życie lub zdrowie ludzkie należy skorzystać z numeru alarmowego 112. Wówczas odpowiednie służby niezwłocznie zajmą się zgłoszeniem.
 

Pamiętajmy!

  • Grzywną do 1000 zł może zostać ukarana osoba, która wyrzuca na nienależącym do niej gruncie polnym kamienie, śmieci, padlinę lub inne nieczystości( art. 154 § 2 k w) .
  • odpowiedzialności karnej podlega osoba, która wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia (art. 183 § 1 k k ).
  • Plakat
    Foto:Policja
Powrót na górę strony