Pijany mężczyzna awanturował się w sklepie - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Pijany mężczyzna awanturował się w sklepie

Data publikacji 16.10.2019

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali agresywnego klienta, który w jednym ze sklepów wszczął awanturę. 36-latek był pod silnym działaniem alkoholu, alkomat wskazał 2,73 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wczoraj do jednego z marketów spożywczych w Tarnobrzegu przyszedł mężczyzna, chciał kupić alkohol. Ekspedientka odmówiła sprzedaży, gdyż widziała, że klient był już mocno pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Wówczas mężczyzna wszczął awanturę, zaczął krzyczeć i wielokrotnie bezosobowo używał słów wulgarnych. Po chwili zaczepiał personel, zmuszał do rozmów przypadkowych klientów i domagał się od nich zakupu alkoholu. Gdy niczego nie wskórał wyszedł ze sklepu.

Na miejsce zdarzenia wezwani zostali policjanci. Po krótkim sprawdzeniu terenu, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Był pod silnym działaniem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało u niego 2,73 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Z uwagi na notoryczne popełnianie podobnych wykroczeń przez 36-latka, za popełniony czyn będzie odpowiadał przed sądem.