Wydarzenia

Debata społeczna w Gorzycach

Data publikacji 05.07.2018

Policjanci spotkali się z mieszkańcami Gorzyc na otwartej debacie społecznej pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”. Omówiono działania podjęte przez policję, w celu realizacji wniosków z ubiegłorocznej debaty. W spotkaniu uczestniczył Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł.insp. Piotr Kluz.

Dziś o godz. 10, w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Gorzycach odbyła się otwarta debata ewaluacyjna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debatę ewaluacyjną rozpoczął I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu mł. insp. Zbigniew Brzyszcz. Przywitał uczestników spotkania, na które przybyli: Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Władysław Stępień, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz, asp. szt. Dariusz Sajdyk z Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie, Gminny Komendant OSP w Gorzycach Tomasz Soból. W spotkaniu udział wzięli również radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy Gorzyce oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i Komisariatu Policji w Gorzycach.

Komendant w swoim wystąpieniu omówił strukturę organizacyjną Komisariatu Policji w Gorzycach, przedstawił działania podjęte przez policjantów, dotyczące ograniczania przestępczości na terenie działania gminy Gorzyce, a także mówił o szczególnej roli dzielnicowego w kontaktach z mieszkańcami.

Następnie głos zabrał Komendant Komisariatu Policji w Gorzycach podkom. Grzegorz Śledź. Komendant przedstawił działania podjęte przez policję, w celu likwidacji wskazanych problemów w ubiegłorocznej debacie przez lokalną społeczność. Szczegółowo omówił przekazane wówczas wnioski.

Kolejnym prelegentem był dzielnicowy komisariatu w Gorzycach sierż. szt. Damian Książkiewicz, który omówił zasady funkcjonowania aplikacji "Moja Komenda".

Mł.asp. Stanisław Ciba z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu opowiedział, jak wygląda weryfikacja wpisów na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jakich zagrożeń występuje najwięcej. Podkreślił rolę mapy polegającą na możliwości przekazania policjantom, za pośrednictwem aplikacji, aktualnych sygnałów o zagrożeniach występujących w najbliższej okolicy. Na koniec spotkania uczestnicy zgłaszali swoje wnioski.

Debatę społeczną podsumował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu mł.insp. Zbigniew Brzyszcz, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, zachęcał do częstszego korzystania z nowych narzędzi informatycznych - Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Na zakończenie spotkania jej uczestnicy wypełnili ankietę ewaluacyjną.
 

Powrót na górę strony