Wydarzenia

Dwa brązowe medale dla asp. Rafała Szymańskiego

Data publikacji 20.03.2018

III miejsce zajął asp. Rafał Szamański z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu na Mistrzostwach Policji w Pływaniu. Policjant zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach na dystansie 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym. Mistrzostwa po raz szósty odbyły się w Lublinie, a w tym roku zawodom nadano imię podinp. Małgorzaty Bigos, policjantki, pasjonatki sportu, która we wrześniu ubiegłego roku zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową.

Mistrzostwa Policji w Pływaniu zorganizowane zostały w miniony weekend przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Do rywalizacji przystąpiło 97 zawodników. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin.

Garnizon Podkarpacki i Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu reprezentował zajmujący się profilaktyką społeczną w Wydziale Prewencji - asp. Rafał Szamański. Policjant zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, tuż za podium uplasował się na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.