Nie ma już utrudnień na drodze krajowej nr 19 w Boguchwale - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Nie ma już utrudnień na drodze krajowej nr 19 w Boguchwale

Data publikacji 08.11.2019

Zakończyły się prace związane z wyciąganiem tira, który wczoraj wieczorem wpadł do rowu. Kierujący ciężarówką obywatel Rosji, jadąc w kierunku Barwinka stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Naczepa samochodu ciężarowego uderzyła jeszcze w jadącą z naprzeciwka kię. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem. Pojazd została wyciągnięty o odholowany, a policjanci przywrócili ruch w obudwóch kierunkach.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 21, na granicy Rzeszowa i Boguchwały. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący ciężarowym dafem, obywatel Rosji, jadąc w kierunku Barwinka z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Naczepa tira uderzyła jeszcze w jadącą z przeciwnego kierunku kię. Kierowca tira był trzeźwy, a w zdarzeniu nikt nie został ranny. Policjanci ukarali go mandatem.

Ponieważ ciężarówka blokowała pas drogi w kierunku Barwinka do godz. 7:15 ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. O 7.15 w związku z próbą wyciągnięcia tira, policjanci wstrzymali ruch w obu kierunkach. Samochody kierowane są na objazdy przez Racławówkę. Od godz. 10 ruch ponownie odbywa się wahadłowo. Około godziny 11.35 po wyciągnięciu i odholowaniu pojazdu policjanci przywrócili normalny ruch w obydwóch kierunkach.