Rzeszowscy policjanci na spotkaniu z uczestnikami półkolonii - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Rzeszowscy policjanci na spotkaniu z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 14.08.2019

Policjanci, troszcząc się o bezpieczeństwo młodzieży wypoczywającej na terenie Rzeszowa, przeprowadzili kolejne działania profilaktyczne, tym razem z uczestnikami półkolonii zorganizowanej przy Parafii p.w. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Wizyta, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem dzieci, była doskonałą okazją do przypomnienia o bezpieczeństwie.

Podczas spotkania policjantka Referatu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii rzeszowskiej komendy przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji, apelując o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą, kontaktu z obcymi osobami, jak również z agresywnym zwierzętami. W spotkaniu z najmłodszymi uczestniczyli przewodnicy psów policyjnych. Policjanci opiekujący się zwierzętami opowiedzieli o specyfice swojej pracy prezentując umiejętności swoich podopiecznych. 

Kolejne spotkania rzeszowskich policjantów z dziećmi miały na celu promowanie bezpiecznego zachowania, szczególnie w czasie trwających wakacji. Była to również okazja do realizacji przedsięwzięć profilaktycznych w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Kręci mnie Bezpieczeństwo nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Na pamiątkę spotkania funkcjonariusze rozdali wszystkim dzieciom książeczki dotyczące zasad bezpiecznego zachowania nad wodą.