Wydarzenia

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków

Data publikacji 12.06.2018

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania jego domu znaleźli marihuanę, biały proszek oraz kilka sztuk tabletek. Mężczyzna usłyszał pierwsze zarzuty.

Informacje o 22-letnim mieszkańcu gminy Błażowa, który może posiadać marihuanę oraz inne narkotyki, uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Sprawdzając informacje oraz chcąc zapobiec ewentualnemu zniszczeniu narkotyków, funkcjonariusze pojechali do jego domu. Na miejscu zastali podejrzewanego i podczas przeszukania znaleźli susz roślinny, woreczki foliowe z zawartością białego proszku oraz kilka tabletek. 
 
Policjanci zabezpieczyli znalezione substancje i razem z podejrzewanym wrócili do komendy. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczony susz w ilości ponad 10 gramów to marihuana. W przypadku pozostałych substancji tester wskazał na prawdopodobieństwo, że mogą to być również substancje niedozwolone. Sam podejrzany przyznał, że susz roślinny to marihuana, a pozostałe środki to dopalacze. 
 
W związku z tym został zatrzymany, a sprawa trafiła do policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na podstawie zebranego materiału przedstawili oni 22-latkowie zarzut posiadania marihuany. 
 
Pozostałe zabezpieczone substancje zostały skierowane do dalszych badań. Od ich wyniku zależy dalszy tok postępowania i ewentualne uzupełnienie zarzutów.