Wydarzenia

Autochodzik pomoże policjantom uczyć dzieci bezpieczeństwa na drodze

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci otrzymali "Zestaw Miasteczko Umiejętności Drogowych AUTOCHODZIK". To nowe narzędzie, które pomoże funkcjonariuszom w edukacji najmłodszych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Autochodzik to zestaw złożony z makiety drogi, znaków i sygnalizacji drogowej oraz samochodzików, pozwalający poprzez zabawę, uczyć dzieci podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Zestaw zakupiło starostwo powiatowe w Rzeszowie. W piątek Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz oficjalnie przekazał je policjantom.

"Zestaw Miasteczko Umiejętności Drogowych AUTOCHODZIK" zakupiło starostwo powiatowe w Rzeszowie, stały partner rzeszowskich policjantów w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. W piątek, podczas obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz oficjalnie przekazał zestaw Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Mirosławowi Wośko

Autochodzik będzie teraz wykorzystywany przez policjantów w działaniach profilaktyczno-edukacyjnych skierowanych do dzieci z powiatu rzeszowskiego. Złożony z makiet drogi, znaków i sygnalizacji drogowej oraz samochodzików, pozwoli podczas praktycznych ćwiczeń uczyć najmłodszych podstawowych przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Korzystając z makiet dzieci będą mogły wcielać się w  uczestników ruchu drogowego np. pieszego lub kierowcę. W formie zabawy poznają obowiązki uczestników ruchu, będą ćwiczyć właściwe postawy i uczyć się prawidłowych nawyków. Już w piątek podczas pikniku pierwsza grupa dzieci mogła skorzystać z zestawu.

Gdy dzieci, bawiąc się, poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ich opiekunowi uczestniczyli w prelekcji poświęconej swoim obowiązkom. Funkcjonariusze omówili zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz najczęstsze zagrożenia płynące z otoczenia, czy świata wirtualnego.