Kolejny niewybuch na terenie powiatu przemyskiego - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Kolejny niewybuch na terenie powiatu przemyskiego

Wczoraj w kompleksie leśnym w miejscowości Witoszyńce został znaleziony pocisk artyleryjski. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów I wojny światowej poinformował policjantów mieszkaniec. Niewybuchem zajęli się saperzy. To kolejne tego typu odkrycie w ostatnich dniach.

Wczoraj przed godziną 11, policjanci otrzymali informację o niebezpiecznym znalezisku, w na polu ornym, pod lasem w miejscowości Witoszyńce. Policyjny pirotechnik ustalił, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. O znalezisku powiadomiono patrol rozminowania z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Dziś po godz. 10, pocisk przekazano saperom, którzy zneutralizowali niebezpieczne znalezisko.

To kolejny przypadek, kiedy na terenie powiatu przemyskiego, odnaleziony zostały niewybuch pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

mf