Śmiertelne potrącenie 3-latka - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Śmiertelne potrącenie 3-latka

Policjanci pracowali na miejscu potrącenia 3-letniego chłopca, do którego doszło wczoraj w miejscowości Grochowce. Mimo reanimacyjnej życia dziecka nie udało się uratować.

Wczoraj ok. godz. 14:30, w miejscowości Grochowce doszło do potrącenia 3-latka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym audi, 23-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, na prostym odcinku drogi potrącił chłopca, który nagle wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kierujący jechał z miejscowości Witoszyńce do Grochowiec.

Mimo podjętej reanimacji życia dziecka nie udało się uratować.

Kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Ponadto od mężczyzny pobrano krew do badań. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora przeprowadzono czynności z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Pojazd zabezpieczono procesowo.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie, które ma na celu ustalenie okoliczności tego wypadku.

mf