Mundur na rowerze - mundurowi mundurowym - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Mundur na rowerze - mundurowi mundurowym

W dniach 22 maja - 30 czerwca rusza II edycja rowerowej sztafety charytatywnej (ponad 6.000 km) organizowanej przez grupę „MUNDUR NA ROWERZE”. Akcja „MUNDUROWI MUNDUROWYM” ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. Uczestnicy jadą dla Marcina (policjanta) i Arka (strażaka) z Łodzi. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Polska objęło akcję honorowym patronatem.

„MUNDUR NA ROWERZE” jest to nieformalna-koleżeńska grupa rowerowa, zrzeszająca funkcjonariuszy i pracowników Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz żołnierzy Wojska Polskiego, żołnierzy Żandarmerii, funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ratowników medycznych. Głównym symbolem Grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym symbolizujące zrzeszone w niej formacje.

„MUNDUR NA ROWERZE” to przede wszystkim pomoc potrzebującym oraz zarażanie innych potrzebą dania czegoś od siebie. Grupa dostrzega, że naszą siłą jest codzienna służba, w różnych mundurach. Naszą siłą jest to, że każdego dnia jesteśmy dla innych, że razem możemy więcej i chęć zrobienia czegoś dodatkowo jest naszą naturalną potrzebą. Postanowiliśmy wykorzystać do tego naszą wspólną pasję-rower.
Inicjatywa „Mundur na rowerze” to nie tylko pomoc dla poszkodowanych funkcjonariuszy ,ale także integracja środowiska mundurowego, budowanie silnej więzi przyjaźni funkcjonariuszy, którzy na co dzień ze sobą współpracują.

Trasa sztafety w 2018 roku liczy 6130 km, przebiegać będzie przez ponad 130 miast. Sztafeta prowadzona jest etapami. Przebieg akcji będzie polegać na przekazywaniu sobie przez uczestników dwóch bransolet splecionych z linki zwanej paracordem, zgodnie ze schematem ustalonym przez grupę MNR w 2017 r. (cztery linki w kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym i szarym wplecione w żółty motyw).

Funkcjonariusze i pracownicy KMP Przemyśl, KPP Jarosław, PSP Jarosław obstawiają etap Jarosław-Przemyśl liczący 40 km.
Start 15 czerwca (piątek) spod komendy Policji o godz. 15:30. Planowany przyjazd do Przemyśla pod komendę Policji o godz. 18:30. Nastąpi tutaj przekazanie bransolet kolegom ze Straży Granicznej.

Osoby, które zechcą uczestniczyć w etapie proszone są o kontakt z Janem Faberem tel. 667 666 090.

W dniu 16 czerwca (sobota) planowany jest etap Przemyśl-Tomaszów Lubelski, liczący 118-130 km. Start o godz. 9 z Komendy BiOSG w Przemyślu przy ul Mickiewicza 34.
Osoby, które chcą uczestniczyć w etapie proszone są o kontakt z Marcinem Dróżdżem tel. 602 299 474.

Akcja Mundur na rowerze jest doskonałym sposobem na promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz wzajemnego wsparcia. Jest to także wzór współdziałania służb nie tylko na poziomie stricte służbowym ale także prywatnym.

 

źródło: IPA Przemyśl, tekst: J. Faber/KWP