Skakał po samochodzie, został ujęty przez taksówkarza - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Skakał po samochodzie, został ujęty przez taksówkarza

Data publikacji 16.04.2018

Kierowca taksówki ujął 20-letniego przemyślanina, który uszkodził samochód zaparkowany przy Pl. Legionów w Przemyślu. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Straty wyceniono na 1200 zł. 20-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu kara nawet do 5 lat pobawienia wolności.

W niedzielę przed godz. 2 w nocy, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że pijany mężczyzna skacze po samochodzie zaparkowanym przy Placu Legionów w Przemyślu.

Przybyły na miejsce policyjny partol zastał tam funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy przekazali policjantom dwóch mężczyzn, z których jeden został wcześniej ujęty przez kierowcę taksówki.

Funkcjonariusze ustali, że mężczyzna przechodząc obok zaparkowanego pojazdu, wszedł na niego i zaczął po nim skakać. Uszkadzoną powłokę lakierniczą dachu oraz pokrywy silnika, pokrzywdzony wycenili na kwotę 1200 złotych.

20-latek był pijany, miał ponad 1,86 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Drugi z mężczyzn, 21-letni przemyślanin, w trakcie interwencji zachowywał się głośno i wulgarnie, był agresywny. Przeciwko niemu sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Przemyślu z art. 51 par 2 kw.