Wydarzenia

NIE dla narkotyków i dopalaczy!

Data publikacji 15.12.2017

W sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków wśród młodzieży szkolnej. W trakcie warsztatów funkcjonariusze przemyskiej komendy mówili o skali zjawiska narkomanii, a Mirosław „Kolah” Kolczyk- rzeszowski raper wraz z Andrzejem Jaśtak zaprezentowali artystyczny program profilaktyki uzależnień „ ANTYMINA”.

Wczoraj Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Halina Ukarma wraz z Prezydentem Miasta Przemyśla Robertem Chomą w murach przemyskiego muzeum zorganizowali spotkanie profilaktyczno – wychowawcze. Poświęcone było zagrożeniom wynikającym z zażywania narkotyków wśród młodzieży. Organizatorzy zapewnili bogate treści merytoryczne i ciekawy przekaz.

Głównym celem tego programu jest ograniczenie zjawiska narkomanii wśród dzieci i młodzieży, a także uświadomienie społeczeństwu skali problemu oraz sprowokowanie podmiotów pozapolicyjnych do dyskusji i współpracy w zakresie zapobiegania narkomanii.

W dwugodzinnych zajęciach udział wzięli uczniowie klas VII oraz 2 i 3 gimnazjum. Zajęcia poświęcone były tematyce przeciwdziałania narkomanii, dopalaczom, alkoholizmowi oraz paleniu papierosów. Poruszona też została tematyka wartości w życiu człowieka, przyjaźni, wyborów życiowych i osób, które w życiu młodego człowieka mogą podać pomocną, przyjazną dłoń. 

Spotkanie rozpoczęło się od otwarcia i powitania wszystkich obecnych przez Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Halinę Ukarma.

Następnie specjalistka ds. nieletnich i patologii - asp. Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu przeprowadziła wykład na temat skali zjawiska narkomanii wśród młodzieży naszego regionu oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Miejski Policji w Przemyślu- insp. Wojciech Kiełtyka.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii z życia młodych ludzi, o ich trudnych wyborach i życiowych porażkach. W przerwach pomiędzy rozmowami rozbrzmiewał rap i hip  - hop, muzyka i teksty bardzo bliskie współczesnej młodzieży. Było to o tyle ciekawe doświadczenie, że osoby prowadzące często odwoływały się do historii ludzi uzależnionych, których osobiście znają. Forma przekazu oraz ważne treści sprawiły, że uczniowie z dużą uwagą wsłuchiwali się w słowa prowadzących.

mf

  • Foto: KMP Przemyśl
  • Foto: KMP Przemyśl
  • Foto: KMP Przemyśl
  • Foto: KMP Przemyśl
  • Foto: KMP Przemyśl
  • Foto: KMP Przemyśl
Powrót na górę strony