Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z seniorami - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z seniorami

Krośnieńscy policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego spotkali się z seniorami, by rozmawiać o ich bezpieczeństwie.

Wczoraj wieczorem w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Krośnie odbyła się debata społeczna, której adresatem byli seniorzy. O bezpieczeństwie z krośnieńskimi seniorami rozmawiali: asp.sztab. Jerzy Barczentewicz i mł.asp. Marcin Krówka – funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, st.asp. Łukasz Fiałkowski - dzielnicowy osiedla Grota Roweckiego i Suchodołu oraz asp.sztab.Robert Połoczynowicz z Wydziału Ruchu Drogowego. W debacie uczestniczyły również Monika Szymbara i Marzena Leśniewska z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna.

Debatę "Bezpieczny senior" prowadził asp.sztab. Jerzy Barczentewicz. Zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym przybliżył słuchaczom asp.sztab. Robert Połoszynowicz z krośnieńskiej "drogówki". Policjant promował pozytywny nawyk noszenia odblasków. Zwrócił również uwagę na błędy popełniane przez pieszych w trakcie korzystania z przejścia dla pieszych oraz przypomniał o niezbędnym wyposażeniu rowerów.

St.asp. Łukasz Fiałkowski uwrażliwiał zebranych na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa oraz opisał, jak należy postępować w przypadku takiego zagrożenia. Zwrócił uwagę na najczęstsze metody stosowane przez oszustów.

Policjanci rozmawiali również z seniorami o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz zachęcali do korzystania z narzędzia pod nazwą "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Seniorzy zgłaszali  swoje propozycje, oczekiwania i potrzeby. Podzielili się z policjantami swoimi spostrzeżeniami na temat czynników, które negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania uczestników debaty oraz rozdali zebranym ulotki informacyjne.