Najbardziej obawiamy się piratów drogowych - Badanie opinii publicznej - Policja Podkarpacka

Badanie opinii publicznej

Najbardziej obawiamy się piratów drogowych

Data publikacji 01.09.2017

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o wynikach dziesiątej edycji Polskiego Badania Przestępczości w zakresie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Obok zagadnień z zakresu poczucia bezpieczeństwa badanie dotyczyło również identyfikacji zagrożeń, których obawiają się respondenci w okolicy miejsca swojego zamieszkania.

Na pytanie o największe zagrożenia w pobliżu swoich ulic, dzielnic i miejscowości, mieszkańcy Podkarpacia wskazywali najczęściej na problem związany z brawurowo jeżdżącymi kierowcami (42,5% respondentów). Co czwarty badany z naszego województwa obawia się włamań (np. do mieszkania, piwnicy, samochodu), 23% respondentów boi się napadów i rozbojów, a co piąty mieszkaniec naszego regionu wskazuje na problem niszczenia mienia przez wandali (21,6%). Niecałe 14% badanych z naszego województwa deklaruje, że nie obawia się niczego w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

 

Wykres - Czego, jakich zagrożeń, najbardziej obawia się Pan(i) w pobliżu swego miejsca zamieszkania?
Wyniki Polskiego Badania Przestępczości z roku 2017 dla województwa podkarpackiego 
oraz dla całej Polski (w%)

Wyniki dziesiątej edycji Polskiego Badania Przestępczości w zakresie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu znajdziesz tutaj.