Spotkanie z policjantami w Dniu Numeru Alarmowego 112 - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Spotkanie z policjantami w Dniu Numeru Alarmowego 112

Data publikacji 12.02.2019

Z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, który obchodzony jest 11 lutego, w Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie odbyło się spotkanie dla dzieci. Atrakcją dla najmłodszych były pokazy służb mundurowych i ratowniczych.

W poniedziałek policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w  Rzeszowie spotkali się z dziećmi. Spotkanie to było częścią obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112.

W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie dzieci miały okazję obejrzeć z bliska, jak wygląda policyjny radiowóz, motocykl oraz wyposażenie policjanta w codziennej służbie. Miały okazję dowiedzieć się, do czego służy radiostacja w policyjnym radiowozie oraz w jakich sytuacjach włącza się sygnały dźwiękowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny motocykl. Uczestniczący w spotkaniu przedszkolacy i wychowankowie półkolonii mogli usiąść w radiowozie i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Na zakończenie otrzymali od funkcjonariuszy edukacyjne książeczki.

Oprócz funkcjonariuszy Policji, w pokazach uczestniczyli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, który uczył najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Goście mogli uczestniczyć w konkursach i zabawach, a także zwiedzić siedzibę Centrum Powiadamiania Ratunkowego i zapoznać się z pracą operatora numerów alarmowych. Celem spotkania była edukacja oraz uświadomienie najmłodszym mieszkańcom województwa, że numer 112 służy wyłącznie do ratowania życia, zdrowia i mienia.

Źródło: Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie