Policyjna akcja "Motocykl" - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Policyjna akcja "Motocykl"

Data publikacji 24.08.2018

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci prowadzą na drogach województwa podkarpackiego policyjną akcję „Motocykl”. Akcja skierowana jest do użytkowników jednośladów. Właśnie z myślą o tej grupie użytkowników dróg, policjanci spotkali się dzisiaj z dziennikarzami. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mówili o tym, jak być świadomym uczestnikiem ruchu, co robić, aby unikać niebezpiecznych sytuacji.

"Motocykl" to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Dlatego dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi, policjanci prowadzą dziś i jutro, na drogach województwa policyjną akcję „Motocykl”. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze będą przede wszystkim kontrolować kierujących jednośladami, sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają.

Policjanci podczas działań będą również zwracać uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

Dzisiaj, na ul. Lwowskiej w Rzeszowie, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie kierujących jednośladami, do których adresowane są działania „Motocykl”. Celem akcji jest przede wszystkim przypominanie, uświadamianie oraz zwracanie uwagi, na zagrożenia wynikające z korzystania z jednośladów.

Kom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, mówił o tym, że do głównych przyczyn wypadków drogowych wciąż należy zaliczyć nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Policjant zwrócił również uwagę na to, że problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu są też przyczyną zdarzeń z udziałem motocyklistów.

Policjanci apelowali o wzajemny szacunek i uwagę, gdyż kierowcy muszę widzieć się wzajemnie i właściwie na siebie reagować.