"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" - podsumowanie działań - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" - podsumowanie działań

Data publikacji 10.08.2018

Wczoraj na podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze ujawnili 251 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych. Podczas akcji zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów, ale także kierujących jednośladami, którzy przejeżdżali przez przejście dla pieszych i wobec pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, pośpiech czy roztargnienie mogą doprowadzić do tragicznych zdarzeń. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych i rowerzystów, podkarpaccy policjanci prowadzili wczoraj działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze zwracali uwagę nie tylko na zachowanie kierowców, ale także pieszych i kierujących jednośladami. Najczęściej popełniane błędy przez tą grupę użytkowników to między innymi - przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na przejście dla pieszych lub wjeżdżanie na przejazd rowerowy bez wcześniejszego upewnienia się czy będzie ono bezpieczne.

Policjanci  ruchu drogowego ujawnili  251 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych.

  • 72 naruszenia przepisów popełnili kierowcy samochodów,
  • 81 naruszeń popełnili rowerzyści,
  • piesi byli sprawcami 98 wykroczeń.