Aktualności

"Bądź rozsądny podczas wakacji" - wspólne działania funkcjonariuszy

Data publikacji 26.07.2018

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami innych służb wzięli udział w akcji „Bądź rozsądny podczas wakacji”. Spotkanie było okazją do tego, by promować bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Każdy podróżujący mógł otrzymać od funkcjonariuszy ulotki informacyjne oraz dowiedzieć się, jakich pamiątek nie wolno przywozić z wakacji.

Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, kom. Elżbieta Siupik i mł. asp. Jerzy Ossoliński, policjant Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie wraz z psem oraz  funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Lotniska oraz Straży Granicznej wzięli udział w akcji „Bądź rozsądny podczas wakacji”. Działania były skierowane do podróżnych korzystających w tym dniu z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Funkcjonariusze w trakcie akcji informowali o bezpiecznych sposobach podejmowania pracy za granicą. Udostępniali materiały informacyjne dotyczące handlu ludźmi, mówili też o zagrożeniach wynikających z zażywania środków odurzających oraz dopalaczy. Ponadto policjanci przekazywali zaineresowanym podróżnym informacje o bezpiecznych zasadach spędzania wolnego czasu.

Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt wykorzystywany podczas kontroli celnej oraz psy szkolone do wykrywania narkotyków, broni i materiałów wybuchowych.   

Akcja „Bądź rozsądny podczas wakacji” była również okazją do zapoznania podróżnych wyjeżdżających na odpoczynek z przepisami dotyczącymi przewożenia bagażu, między innymi pamiątek i wartościowych przedmiotów.  

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.