Spotkanie z policjantami w Teatrze Maska - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Spotkanie z policjantami w Teatrze Maska

Data publikacji 10.02.2018

Z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, który obchodzony jest 11 lutego, oraz oficjalnego otwarcia Budynku Centrum Powiadamiania Ratunkowego, wczoraj w Teatrze Maska w Rzeszowie, odbył się spektakl specjalnie przygotowany dla dzieci. Atrakcją dla najmłodszych były pokazy służb mundurowych.

W piątek, policjanci Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego i Ogniwa Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, spotkali się z dziećmi w teatrze Maska. Spotkanie to było częścią obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112.

Przed budynkiem teatru, dzieci miały okazję obejrzeć z bliska, jak wygląda policyjny radiowóz, motocykl oraz wyposażenie policjanta do codziennej służby.  Dzieci z prawdziwym zaciekawieniem słuchały, jak policjant ruchu drogowego opowiada, do czego służy radiostacja w policyjnym radiowozie, oraz w jakich sytuacjach włącza się sygnały dźwiękowe. Z dużym zainteresowaniem spotkał się furgon służący do działań profilaktyczno-edukacyjnych.  Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki deklarowały chęć wstąpienia w policyjne szeregi.

Oprócz Policji, w pokazach uczestniczyli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego.

W budynku teatru, po specjalnie przygotowanym spektaklu edukacyjnym pt. „Gra”, mundurowi wręczali dzieciom odblaskowe gadżety, oraz specjalnie przygotowane książeczki, dotyczące zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych.

W spotkaniu, którego inicjatorami byli Wojewoda Podkarpacki, Dyrektor Teatru „Maska” i Podkarpacki Kurator Oświaty, uczestniczyło blisko 300 dzieci.

 

/epk