Finał XI edycji wojewódzkich konkursów - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Finał XI edycji wojewódzkich konkursów

Data publikacji 08.12.2017

W Refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbył się finał XI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2017” oraz konkursu na profilaktyczny spot filmowy. Organizatorem konkursów był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Podczas uroczystego finału laureatom i wyróżnionym w wojewódzkim etapie konkursu plastycznego oraz w konkursie na profilaktyczny spot filmowy wręczone zostały nagrody i dyplomy. Dodatkową nagrodę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, za wieloaspektowość pracy plastycznej w dziedzinie zagrożeń otrzymała Julia Kuziora z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastkowicach. Natomiast nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, za podjęcie tematu bezpieczeństwa na drodze otrzymał Mikołaj Działo, laureat II miejsca w konkursie plastycznym w kategorii wiekowej 6 – 9 lat. Wręczone zostały również podziękowania opiekunom autorów zwycięskich prac plastycznych oraz opiekunom autorów zwycięskich spotów profilaktycznych.

W uroczystym finale konkursów uczestniczyli, a także wręczali nagrody, dyplomy i podziękowania: Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie Bogdan Kaczmar, Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie Monika Bernat oraz Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski. W spotkaniu wziął także udział Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie Zenobiusz Kajda.

W finale uczestniczyli również członkowie wojewódzkiej komisji konkursowej:  

  • Jan Krawiec – Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie,
  • Sabina Paruch – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie,
  • Barbara Gawek – Muzeum Okręgowe w Rzeszowie,
  • Dorota Rucka – Marmaj - Muzeum Okręgowe w Rzeszowie,
  • mł. insp. Piotr Kluz –  naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie,
  • podinsp. Alina Pieniążek – ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie,
  • podkom. Monika Hędrzak – specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie,
  • mł. asp. Jerzy Ossoliński – asystent Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

Konkursy realizowane były przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W etapie wojewódzkim konkursu plastycznego finalistów wybierano spośród około 230 prac plastycznych, które zostały nagrodzone w etapach powiatowych/miejskich oraz spośród autorów 8 spotów profilaktycznych. Pełna lista zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych opublikowana została tutaj.

Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie