"Trzeźwy poranek" - podsumowanie - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

"Trzeźwy poranek" - podsumowanie

Podkarpaccy policjanci zatrzymali 22 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość blisko 16 tys. kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia.

Policyjna akcja rozpoczęła się dziś o godz. 5 rano, a zakończyła się o godz. 13. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 15 989 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 22 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 10 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 12 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 16 uprawnień do kierowania.