Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie

Data publikacji 11.11.2017

Dziś, w 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości, przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa Kuli w Rzeszowie zgromadzili się przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, parlamentarzyści, reprezentanci służb mundurowych oraz mieszkańcy Rzeszowa. W uroczystościach patriotycznych wziął udział insp. Zbigniew Sowa pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Farnym. Po niej uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, gdzie przy dźwiękach hymnu na maszt wciągnięta została flaga państwowa. Przemówienie wygłosili Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Apelem Pamięci i salwą honorową uczczono wszystkich bohaterów walczących o wolną i niepodległą Ojczyznę

Następnie delegacje władz administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, przedstawiciele szkół i instytucji złożyli wieńce. Podkarpackich policjantów reprezentował insp. Zbigniew Sowa.

Po uroczystości, goście przenieśli się do siedziby Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie w sali kolumnowej odbył się koncert "Drogi do Niepodległości", w wykonaniu kwartetu smyczkowego, chóru Stowarzyszenia Passionart, solistów Filharmonii Krakowskiej. Atrakcją obchodów były również wystawy "Józef Piłsudski. Dziadek" oraz "Legiony to ..Piosenka i Pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego"