Podkarpacka Policja zachęca do wstępowania w swoje szeregi - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Podkarpacka Policja zachęca do wstępowania w swoje szeregi

Data publikacji 11.10.2017

Marzy Ci się ciekawa praca, chcesz w życiu robić coś pożytecznego i poczuć wyjątkowość swojej profesji, podejmij wyzwanie - zostań policjantem! Gwarantujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju, dajemy szanse na to, by zamienić pasję w zawód.

Garnizon podkarpacki liczy blisko 4,5 tysiąca policjantów, którzy na co dzień służą w komendach miejskich i powiatowych, w Oddziale Prewencji Policji i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W tym roku policyjne szeregi zasiliło 51 nowych funkcjonariuszy, oni już zaczęli swoją przygodę z mundurem. Do końca 2017 roku planujemy przyjąć 135 policjantów, podczas naborów w listopadzie i grudniu.

Zachęcamy każdego, kto chciałby pomagać innym, robić coś wyjątkowego, a zarazem poczuć prestiż swojego zawodu, do wzięcia udziału w rekrutacji.

Dokumenty od kandydatów przyjmujemy w trybie ciągłym, w każdy poniedziałek i wtorek. Można je składać w Sekcji Doboru KWP, która ma swoją siedzibę w Zaczerniu nr 187.

Kto może zostać policjantem?

Kandydat do pracy w Policji musi mieć polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i korzystać z pełni praw publicznych. Nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. 

Kandydaci przechodzą testy wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny oraz rozmowę kwalifikacyjną, na każdym z tych etapów zdobywając punkty. Dodatkowe można uzyskać m.in. za wyższe wykształcenie, tytuł ratownika medycznego, uprawnienia instruktora strzelectwa, sportów walki czy nurkowania. 

Po przejściu rekrutacji, kandydat przyjęty do służby zostanie skierowany do jednej ze szkół policyjnych na sześciomiesięczne szkolenie zawodowe, następnie na dwumiesięczną służbę adaptacyjną, po czym trafi do jednostki na terenie Podkarpacia. 


Więcej o zasadach naboru do służby w Policji można znaleźć tutaj.

 • Foto: Wojciech Kulig
  Foto: Wojciech Kulig
 • Foto: Paweł Stryjecki
  Foto: Paweł Stryjecki
 • Foto: Paweł Stryjecki
  Foto: Paweł Stryjecki
 • Foto: Sebastian Stankiewicz
  Foto: Sebastian Stankiewicz
 • Foto: Paweł Stryjecki
  Foto: Paweł Stryjecki
 • Foto: Paweł Stryjecki
  Foto: Paweł Stryjecki