"Bezpieczna droga do szkoły" z Policją - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły" z Policją

Data publikacji 12.09.2017

Wraz z początkiem roku szkolnego podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w ramach prowadzonej akcji, odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 15 w Rzeszowie. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły oraz w praktyce ćwiczyli przechodzenie na drugą stronę ulicy.

Po dwumiesięcznej przerwie dzieci i młodzież wróciły do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo, zwłaszcza tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez cały wrzesień odwiedzają przedszkola i szkoły. Podczas spotkań rozmawiają między innymi o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły.  

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się dziś z dziećmi z Przedszkola nr 15 w Rzeszowie. W rejonie jednego z przejść dla pieszych przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie wspólnie - teorię zamienili w praktykę. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chętnie pokazywały swoje umiejętności podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy.  

Policjanci zachęcali przedszkolaków do tego, by pamiętali o elementach odblaskowych i nosili je na kurtkach i plecakach. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe.