Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 20.03.2017

W czwartek funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odwiedzili Uniwersytet Trzeciego Wieku. Przekazali seniorom, jak bezpiecznie zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego.

Policjanci podkom. Renata Bednarska i podkom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie rozmawiali z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania dowiedzili się, jak bedąc uczestnikiem ruchu drogowego tj. pieszym, rowerzystą i kierowcą w prawidłowy sposób poruszać się po jezdni.

Policjanci zwrócili uwagę, że do wypadków z udziałem pieszych dochodzi najczęściej w miejscach dla nich przeznaczonych: na przejściach dla pieszych, okolicach skrzyżowań oraz chodnikach. Funkcjonariusze podkreślili, że pieszy, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo powinien skoncentrować się na drodze i uważnie się rozglądać. Przed przejściem dla pieszych należy się na chwilę zatrzymać i rozejrzeć, zamiast wchodzić "z marszu". 

Policjanci zachęcali również seniorów do noszenia elementów odblaskowych, podkreślając, że znacznie zwiększa to widoczność użytkownika drogi, a zatem wpływa na poprawę bezpieczeństwa.