Policyjne działania "Smog" - podsumowanie - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Policyjne działania "Smog" - podsumowanie

Data publikacji 24.02.2017

Wczorajsze działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali wczoraj kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona była w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 300 pojazdów, zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, na parkingu przy Al. Wyzwolenia kontrolowali samochody. Ich działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Podobne działania prowadzone były na terenie Przemyśla i Krosna. Ze względu na położenie tych miast w pobliżu granicy, policjanci zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów wjeżdzajacych na teren naszego państwa.

Funkcjonariusze za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

W  ubiegłym roku na terenie Rzeszowa policjanci ruchu drogowego skontrolowali ponad 250 pojazdów z czego 133 było niesprawnych. Za popełnione wykroczenie kierowcy zostali ukarani mandatem, został zatrzymany dowód rejestracyjny oraz pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Podczas wczorajszych działań w podkarpaccy policjanci skontrolowali blisko 300 pojazdów. Funkcjonariusze nałożyli 7 mandatów karnych i zatrzymali 7 dowdów rejestracyjnych.

Ładowanie odtwarzacza...