Policja Podkarpacka

Aktualności z Powiatów

 1. Policjanci apelują - zostań w domu!

  W związku z obowiązującym w naszym kraju zagrożeniem epidemią koronawirusa, kolbuszowscy policjanci już od kilku dni apelują do mieszkańców naszego powiatu, aby pozostali w domach. Rozgłaszany za pomocą urządzeń nagłaśniających komunikat, ma zmotywować mieszkańców do przestrzegania obowiązujących zaleceń. Ci, którzy nie będą respektować obowiązujących przepisów muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

 2. Policjanci apelują o odpowiedzialne zachowanie

  W związku z epidemią koronawirusa prosimy o nie grupowanie się i dla własnego bezpieczeństwa pozostanie w domach! (...) - taki komunikat wybrzmiewa od kilku dni na terenie powiatu jasielskiego. Policjanci przy pomocy urządzeń nagłaśniających, starają się dotrzeć z tym przekazem do mieszkańców, apelując o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie. Mundurowi zwracają także uwagę na sposób zachowania się mieszkańców i przestrzegania nowych obostrzeń, w zakresie funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Wobec osób, które nie stosują się do obowiązujących przepisów, będą wyciągane surowe konsekwencje.

 3. Uwaga! Komunikaty głosowe na terenie powiatu

  Kilka razy na dobę na terenie powiatu mieleckiego rozbrzmiewają komunikaty głosowe nadawane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. W komunikatach znajdują się między innymi prośby o niegrupowanie się oraz pozostanie w domach. Wszystko po to, by mieszkańcy naszego powiatu byli bezpieczni i zdrowi.

 4. Wypadek drogowy na drodze wojewódzkiej nr 985 relacji Tarnobrzeg - Mielec

  Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego. W Suchorzowie w gminie Baranów Sandomierski zderzyły się dwa pojazdy osobowe: citroen i fiat punto. Na czas prowadzenia działań ratowniczych, na tym odcinku drogi prowadzony jest ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 10.30. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

 5. Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji

  Dębiccy policjanci interweniowali wobec pijanego sprawcy kolizji. 40-letni kierowca chevroleta miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy
Policja Państwowa
Służba Cywilna

Najnowsze komunikaty

Poszukiwani i osoby zaginione

Statystyki dnia

2020-03-31
Interwencje464
Osoby zatrzymane5
Osadzeni w izbach wytrzeźwień0
Tymczasowo aresztowani0
Dozory policyjne0
Wypadki drogowe1
- ranni1
- zabici0
Nietrzeźwi kierowcy3
2020-03-30
Interwencje403
Osoby zatrzymane13
Osadzeni w izbach wytrzeźwień0
Tymczasowo aresztowani1
Dozory policyjne1
Wypadki drogowe2
- ranni2
- zabici0
Nietrzeźwi kierowcy8
2020-03-29
Interwencje458
Osoby zatrzymane9
Osadzeni w izbach wytrzeźwień2
Tymczasowo aresztowani0
Dozory policyjne0
Wypadki drogowe2
- ranni1
- zabici1
Nietrzeźwi kierowcy6
2020-03-28
Interwencje724
Osoby zatrzymane11
Osadzeni w izbach wytrzeźwień0
Tymczasowo aresztowani0
Dozory policyjne0
Wypadki drogowe5
- ranni5
- zabici0
Nietrzeźwi kierowcy9

Statystyki policyjne

Ważne linki