Twoja komenda

Wydarzenia

Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, w ramach podziękowania za dotychczasową współpracę, przekazał ropczyckim policjantom dwie latarki. Będą wykorzystywane w czasie ich codziennej służby.
Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

Policyjna akcja "Prędkość"

Wtorek, 14-04-2015
Ropczyce
Ropczyccy policjanci rozpoczęli dziś rano działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Działania potrwają do późnego wieczora.

Zmiany w przepisach prawa o ruchu drogowym

Wtorek, 14-04-2015
Ropczyce
Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.

Policjanci prowadzili działania "Trzeźwe Popołudnie"

Poniedziałek, 13-04-2015
Ropczyce
W piątek na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwe popołudnie”. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 150 pojazdów. Zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, sprawdzali także przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych.
W środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach został poinformowany o zaginięciu 46 - letniego mieszkańca gminy Sędziszów Małopolski. O zaginięciu mężczyzny powiadomiła żona, która wskazała markę i numer rejestracyjny samochodu którym odjechał w tym dniu jej mąż z posesji.
Zarzuty znieważenia policjantów, kierowania gróźb i pobicia to tylko niektóre z 13 zarzutów przedstawionych 25-letniemu mieszkańcowi Ropczyc. Sąd tymczasowo aresztował agresywnego mężczyznę na trzy miesiące.
Trwa VIII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł". Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Zamknięcie drogi krajowej nr 4 w Klęczanach

Środa, 08-04-2015
Ropczyce
W związku z modernizacją linii kolejowej na odcinku Kraków – Rzeszów i montażem ustroju nośnego pod tor wiaduktu kolejowego w miejscowości Klęczany, w nocy ze środy na czwartek zostanie zamknięta droga krajowa nr 4. Prace na wiadukcie mają rozpocząć się 8 kwietnia od godz. 22 i potrwać do godz. 4 rano 9 kwietnia br. W tym czasie ruch pojazdów będzie odbywał się wyznaczonymi objazdami.

Życzenia świąteczne

Piątek, 03-04-2015
Ropczyce
Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim mieszkańcom powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a także instytucjom z którymi współpracuje ropczycka Policja życzenia zdrowia, ciepła rodzinnego, poczucia bezpieczeństwa oraz dużo życzliwości składają Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach wraz z funkcjonariuszami i pracownikami
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie poszukuje zaginionego Janusza Myśliwca, 51-letniego mieszkańca Przedmieścia Czudeckiego. Janusz Myśliwiec 16 sierpnia br. przebywał na terenie Niemiec w...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują Krzysztofa Zielińskiego 35-letniego mieszkańca Jarosławia. Krzysztof  Zieliński poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
30
Sierpień
2016
Wtorek
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie