Twoja komenda

Wydarzenia

Kampania "Pozory mylą, dowód nie"

Środa, 10-06-2015
Ropczyce
„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu.
Dziś w szpitalu św. Rafała w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym przed długim weekendem. Policjanci podsumowali statystyki odbieranych piratom drogowym praw jazdy - w związku z zaostrzeniem przepisów. Ostrzegali również przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy.

Apel o rozwagę nad wodą

Środa, 03-06-2015
Ropczyce
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale słoneczna aura sprawia, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Tylko od początku maja do 2 czerwca br. w Polsce utonęły już 32 osoby. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
Policjanci z Ropczyc i Brzozowa ustalili i dotarli do młodej mieszkanki powiatu brzozowskiego. Kobieta wysłała maila na skrzynkę Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej opisując swoją trudną sytuację. 18-latka trafiła pod opieką lekarzy.

Wypadek w Iwierzycach

Wtorek, 19-05-2015
Ropczyce
Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę w Iwierzycach. Kierowca seata wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Do szpitala przewieziono dwóch pasażerów seata. 22-letni kierowca był pijany.

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Wtorek, 19-05-2015
Ropczyce
28 kierujących, którzy jechali z nadmierną prędkością, ukarali mandatami policjanci ruchu drogowego w Ropczycach. Są to wyniki prowadzonej wczoraj na drogach powiatu policyjnej akcji „Prędkość”.
Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów.
Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.
Podobnie jak w poprzednich sezonach wiosenno-letnich częstszym widokiem na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego są policjanci na koniach. Policyjne konie nie tylko pomagają pilnować porządku i bezpieczeństwa, ale również doskonale nadają się do patrolowania kąpielisk oraz terenów leśnych.

Podsumowanie majowego weekendu na drogach

Wtorek, 05-05-2015
Ropczyce
Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego podczas działań "Majowy weekend 2015". Od minionego czwartku do niedzieli doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ucierpiała jedna osoba. Funkcjonariusze interweniowali również w związku z pięcioma kolizjami drogowymi i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukuje zaginionego Kamila Szubart, 29-letniego mieszkańca Rzeszowa. Zaginiony Kamil Szubart ostatni raz widziany był przez rodzinę w...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku poszukują 29-letniego Dariusza Doleckiego, ostatnio zamieszkałego w Nowej Sarzynie. Dariusz Dolecki poszukiwany jest na...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
30
Wrzesień
2016
Piątek
pn wt śr cz pt so nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie