Twoja komenda

Wydarzenia

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach obchodzono Święto Policji i jednocześnie 95-lecie powstania polskiej Policji. O godz. 14. na placu przed komendą rozpoczęła się uroczystość, którą poprzedziła msza święta w kościele. W tym dniu funkcjonariuszom towarzyszyli przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji oraz służb mundurowych.

Bezpieczne wakacje z policjantami

Czwartek, 24-07-2014
Ropczyce
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach gościli w poniedziałek i w środę na półkolonii oraz pikniku rowerowym w Wielopolu Skrzyńskim. Podczas spotkania najmłodsi mogli m.in. obejrzeć z bliska policyjne motocykle i elementy policyjnego wyposażenia. Policjanci rozmawiali przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Wczoraj od rana policjanci bacznie przyglądali się samochodom ciężarowym oraz autobusom i mikrobusom przewożącym pasażerów. Wzmożone kontrole prowadzone były w ramach akcji "Truck" i "Bus". Dotyczyły głównie czasu pracy kierowców, stanu technicznego pojazdów i przekroczeń dopuszczalnej prędkości.
"Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację? Nie odwracaj wzroku! Zgłoś!" apelują autorzy kampanii do wszystkich, którzy przebywają na wakacyjnym wypoczynku zauważą niepokojące sytuacje mogące mież związek z wykorzystywaniem nieletnich w seksturystyce.
Wczoraj w godz. 06.00 - 22.00 na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego prowadzone były działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Policjanci pełnili służbę w miejscach największego natężenia ruchu pieszych oraz w okolicach najbardziej zagrożonych przejść.

Policjanci odnaleźli zaginionego chłopca

Wtorek, 15-07-2014
Ropczyce
Wczoraj dyżurny ropczyckiej Policji odebrał zgłoszenie o zaginięciu 9-letniego chłopca. Mieszkający w Sędziszowie Małopolskim chłopiec wykorzystał chwilową nieuwagę matki, otworzył zamknięte na klucz drzwi domu, wsiadł na rower i odjechał w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach rozpoczęli poszukiwania. Ich finał okazał się szczęśliwy.

Rajd rowerowy z Policją

Wtorek, 15-07-2014
Ropczyce
W niedzielę policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach wzięli udział w spotkaniu uczestników "II Rodzinnego Rajdu Rowerowego Szlakami Gminy Sędziszów Małopolski". Dzieci oraz ich rodzice mieli okazję zapoznać się z pracą policjantów, zobaczyć z bliska policyjne wyposażenie oraz wsiąść do radiowozu.

Uderemnione próby oszustwa "na wnuczka"

Piątek, 11-07-2014
Ropczyce
W środę po południu do dwóch osób zadzwonił nieznajomy podający się za członka rodziny. Mężczyzna prosił o pożyczenie pieniędzy, ponieważ spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć odpowiedzialności prosi o pomoc finansową. Żadna z tych osób nie dała się oszukać. O zdarzeniu poinformowali ropczycką Policję.
Piękna pogoda, wysokie temperatury zachęcają do korzystania z kąpieli. Niestety odpoczynek nad wodą nie zawsze kończy się szczęśliwie. Apelujemy o rozwagę podczas relaksu m.in. nad rzekami i jeziorami. Bezpieczna kąpiel zależy tylko od nas samych.

Patrole konne

Środa, 09-07-2014
Ropczyce
Podobnie jak w poprzednim sezonie letnim coraz częstszym widokiem na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego stają się policjanci na koniach. Policyjne konie nie tylko pomagają pilnować porządku i bezpieczeństwa, ale również doskonale nadają się do patrolowania kąpielisk oraz terenów leśnych.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu prowadzi poszukiwania zaginionego Tadeusza Dobrowolskiego, 75-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Zaginiony 11 lipca 2015 r. około godz. 9...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują 31-letniego Grzegorza Słomianego, ostatnio zamieszkałego w Rzeszowie. Grzegorz Słomiany poszukiwany jest na...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
29
Listopad
2015
Niedziela
pn wt śr cz pt so nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie