Twoja komenda

Wydarzenia

Pomoc policjantów dla potrzebujących

Piątek, 19-12-2014
Ropczyce
Po raz kolejny policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach przyłączyli się do akcji pomocy potrzebującym. Wczoraj ropczyccy policjanci przekazali zebrane pieniądze, które trafią do rodzin na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego.

Bezpieczne Święta - nie daj się okraść!

Piątek, 19-12-2014
Ropczyce
Pośpiech, roztargnienie, a czasem nawet przedświąteczne przepracowanie, sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach. Nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Zadbajmy też o swoje mieszkania na czas naszej nieobecności.

Działania "Boże Narodzenie 2014"

Czwartek, 18-12-2014
Ropczyce
Od dzisiaj trwają policyjne działania „Boże Narodzenie 2014”. Do 1 stycznia 2015 r. policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców i pieszych. Głównym celem działań jest zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na drogach.
Policja od 2008 roku uczestniczy w Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Realizowana wspólnie ze Związkiem Banków Polskich akcja jest skutecznym narzędziem poprawiającym bezpieczeństwo obywateli i obrotu gospodarczego. Dzięki podejmowanym działaniom liczba zastrzeganych dokumentów tożsamości regularnie wzrasta a ilość przestępstw popełnianych przy użyciu utraconych dokumentów spada. Jak podaje organizator akcji, w II kwartale 2014 r. udaremniono 2182 próby wyłudzeń kredytów.

Wczorajszy bilans zdarzeń drogowych

Wtorek, 16-12-2014
Ropczyce
Wczoraj na drogach powiatu ropczycko - sędziszowskiego policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe, pięć kolizji oraz zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny 1,38 promila alkoholu.

Potrącenie rowerzysty w Woli Ocieckiej

Poniedziałek, 15-12-2014
Ropczyce
Ropczyccy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej w Woli Ocieckiej na odcinku Ropczyce - Mielec. 71-letni mieszkaniec gminy Ostrów kierujący rowerem, został potrącony przez samochód ciężarowy. Rowerzysta trafił do szpitala.

Zimowa aura i trudne warunki na drogach

Wtorek, 09-12-2014
Ropczyce
Wczorajsze opady śniegu skutkowały zdarzeniami drogowymi na drogach powiatu ropczycko - sędziszowskiego, gdzie doszło do 3 kolizji drogowych. Powodem tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Policja przypomina, że zimowej aurze najczęściej towarzyszą trudne warunki drogowe oraz apeluje o ostrożność.

W trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego

Poniedziałek, 08-12-2014
Ropczyce
W okresie jesienno-zimowym na drogach rośnie liczba wypadków z udziałem pieszych. W związku z tym, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach prowadzą wzmożone działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prawidłowe zachowanie pieszych w stosunku do kierujących pojazdami i kierowców w stosunku do pieszych.

Postawa godna naśladowania

Czwartek, 04-12-2014
Ropczyce
Pani Maria z Olchowej wykazała się postawą godną pochwały. Pod koniec listopada br. przyniosła do Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim znaleziony przez nią na ulicy portfel, w którym były dokumenty i pieniądze.

Uchronić przed zamarznięciem

Wtorek, 02-12-2014
Ropczyce
Termometry od kilku dni wskazują coraz niższą temperaturę. Nastaje wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Policja przypomina - aby uratować komuś życie wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z komisariatu Policji w Boguchwale poszukują zaginionego 44-letniego Sławomira  Szpond, mieszkającego w Boguchwale. Zaginiony Sławomir Szpond wyszedł z domu we wtorek 11 listopada, do...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują Zbigniewa Koszeli, 44-letniego mieszkańca Rzeszowa. Zbigniew Koszela poszukiwany jest na podstawie listu gończego...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
22
Grudzień
2014
Poniedziałek
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie