Twoja komenda

Wydarzenia

Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny"

Piątek, 24-10-2014
Ropczyce
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi - małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewiele, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

Zgłoś handel ludźmi

Czwartek, 23-10-2014
Ropczyce
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i uprawę marihuany. Funkcjonariusze znaleźli przy nich niedozwolone środki odurzające. Okazało się, że jeden z mężczyzn nie tylko posiadał, ale również uprawiał konopie, z których potem wytwarzał narkotyk.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymali poszukiwanego listem gończym. 26-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi do Zakładu Karnego.

Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji

Poniedziałek, 13-10-2014
Ropczyce
Dziś rozpoczyna się "Tydzień Mediacji" - ogólnopolska kampania zainicjowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W ramach Tygodnia Mediacji obchodzony będzie także Międzynarodowy Dzień Mediacji (czwartek, 16 października). Policja wspiera te działania.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło aplikację "Moja komenda". Mobilna usługa ułatwia lokalizowanie komend i komisariatów Policji. Dzięki niej można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić.
Budynek ropczyckiej komendy Policji zwiedzały maluchy z Przedszkola nr 2 w Ropczycach. Razem ze swoimi opiekunkami oglądnęły pomieszczenia, w których pracują policjanci, zobaczyły też policyjne radiowozy. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy, a także przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze.

Uwaga na oszustów

Poniedziałek, 06-10-2014
Ropczyce
Policjanci z Komendy Powiatowej Policja w Ropczycach przestrzegają przed oszustami, którzy wymieniając pieniądze z niższego nominału na wyższy wprowadzają w błąd sprzedawcę, co do wysokości rozmienionej kwoty.

Podsumowanie działań "Trzeźwy poranek"

Poniedziałek, 06-10-2014
Ropczyce
Wczoraj na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego zostały przeprowadzone policyjne działania "Trzeźwy poranek". W ich trakcie funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 338 kierowców i ujawnili 7 przypadków naruszenia prawa.
Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu komórkowego oraz dwóch elektronicznych papierosów. 18-letni mieszkaniec gminy Ropczyce za swój czyn odpowie przed sądem. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukują zaginionego Mateusza Bajorka, 23-letniego mieszkańca Osobnicy. Mateusz Bajorek, w piątek 26 września br., około godz. 16.15 wyszedł z domu i do...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie poszukuje 35-letniego Krzysztofa Kalisza, mieszkańca Twierdzy. Sąd Rejonowy w Rzeszowie IV Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Strzyżowie wydał za nim list...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
25
Październik
2014
Sobota
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie