Twoja komenda

Wydarzenia

Wypadek w Iwierzycach

Wtorek, 19-05-2015
Ropczyce
Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę w Iwierzycach. Kierowca seata wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Do szpitala przewieziono dwóch pasażerów seata. 22-letni kierowca był pijany.

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Wtorek, 19-05-2015
Ropczyce
28 kierujących, którzy jechali z nadmierną prędkością, ukarali mandatami policjanci ruchu drogowego w Ropczycach. Są to wyniki prowadzonej wczoraj na drogach powiatu policyjnej akcji „Prędkość”.
Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów.
Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.
Podobnie jak w poprzednich sezonach wiosenno-letnich częstszym widokiem na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego są policjanci na koniach. Policyjne konie nie tylko pomagają pilnować porządku i bezpieczeństwa, ale również doskonale nadają się do patrolowania kąpielisk oraz terenów leśnych.

Podsumowanie majowego weekendu na drogach

Wtorek, 05-05-2015
Ropczyce
Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego podczas działań "Majowy weekend 2015". Od minionego czwartku do niedzieli doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ucierpiała jedna osoba. Funkcjonariusze interweniowali również w związku z pięcioma kolizjami drogowymi i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

Policyjne działania "Majowy Weekend 2015"

Czwartek, 30-04-2015
Ropczyce
W piątek rozpocznie się długi majowy weekend, czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci dołożą wszelkich starań, by majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania "Majowy Weekend 2015" rozpoczną się już w czwartek, a zakończą w niedzielę.

Bezpieczne zakupy w internecie

Wtorek, 28-04-2015
Ropczyce
Jak pokazują statystyki, pomimo wielu kampanii informacyjnych dotyczących bezpieczeństwa w trakcie internetowych zakupów, nadal wiele osób pada ofiarą oszustów. Dane te znajdują odzwierciedlenie w zawiadomieniach o oszustwach składanych przez osoby pokrzywdzone również do ropczyckiej jednostki. Przypominamy kilka zasad, których przestrzeganie może uchronić nas przed stratami materialnymi.

Podsumowanie działań "Trzeźwy poranek"

Poniedziałek, 27-04-2015
Ropczyce
Dzisiaj na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego zostały przeprowadzone policyjne działania „Trzeźwy poranek”. W ich trakcie funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 392 kierowców.
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Komisariatu Policji w Sieniawie wykonują czynności w sprawie zaginięcia Tomasza Mróz, 33-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego, który 5 maja br. zaginął na terenie kompleksu leśnego...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują Kamila Czaplaka, 22-letniego mieszkańca Lubaczowa. Kamil Czaplak poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
23
Maj
2015
Sobota
pn wt śr cz pt so nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie