Twoja komenda

Wydarzenia

Policjanci rozdawali odblaski

Poniedziałek, 01-09-2014
Ropczyce
Policjanci ropczyckiej komendy rozdawali kamizelki i opaski odblaskowe. Akcja ma na celu rozpropagowanie przepisu, który nakłada na pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

Obowiązkowe odblaski

Niedziela, 31-08-2014
Ropczyce
Od dzisiaj wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Według zmian każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15 roku życia.

Działania "Ostatni weekend wakacji"

Piątek, 29-08-2014
Ropczyce
W związku z ostatnim weekendem wakacji w dniach od 29 do 31 sierpnia 2014 r. przez ropczyckich funkcjonariuszy zostaną przeprowadzone działania "Ostatni weekend wakacji 2014".

Bądźmy rozważni idąc na grzyby

Piątek, 29-08-2014
Ropczyce
Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas grzybobrania. W minioną środę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach pomogli kobiecie, która w czasie grzybobrania zabłądziła i szukała drogi do domu.

Bezpiecznie w drodze do szkoły

Wtorek, 26-08-2014
Ropczyce
Zbliża się koniec wakacji i powrót do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza tych, które pierwszy raz założą szkolne tornistry, apelujemy do rodziców by przypominali swoim pociechom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 1 września startuje policyjna akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Pijany uciekał przed policjantami

Poniedziałek, 25-08-2014
Ropczyce
Policjanci rewiru dzielnicowych w Wielopolu Skrzyńskim ścigali kierowcę forda focusa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając, potrącił samochodem jednego z policjantów. 28-letni mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy

Czwartek, 21-08-2014
Ropczyce
Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie opracował aktualny wykaz instytucji i organizacji udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie na terenie województwa podkarpackiego.
Lato to czas, kiedy bardzo chętnie wybieramy się całymi rodzinami na wycieczki rowerowe. Musimy jednak pamiętać, że korzystanie z jednośladów, oprócz niewątpliwej przyjemności, obarczone jest wieloma przepisami, do których powinniśmy się stosować jako rowerzyści. Warto również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie jednośladu przed kradzieżą.

Potrącenie rowerzysty w Ropczycach

Poniedziałek, 18-08-2014
Ropczyce
Ropczyccy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Ropczycach na krajowej "czwórce". 9-letni chłopiec, kierujący rowerem został potrącony przez samochód osobowy. Rowerzysta trafił do szpitala.

Podsumowanie działań "Sierpniowy Weekend"

Poniedziałek, 18-08-2014
Ropczyce
Zakończyły się działania "Sierpniowy Weekend". Trwała od czwartku do niedzieli. Policjanci kontrolowali pojazdy, dbali o przejezdność dróg i płynność ruchu, a także o bezpieczeństwo podróżujących podczas przedłużonego weekendu.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują zaginionego Andrzeja Wierzbickiego, 65-letniego mieszkańca Rzeszowa. Zaginiony Andrzej Wierzbicki w lipcu br. wyjechał z Rzeszowa...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie poszukuje 35-letniego Krzysztofa Kalisza, mieszkańca Twierdzy. Sąd Rejonowy w Rzeszowie IV Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Strzyżowie wydał za nim list...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
2
Wrzesień
2014
Wtorek
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie