Twoja komenda

Wydarzenia

Aby ferie były bezpieczne

Środa, 10-02-2016
Ropczyce
15 lutego na Podkarpaciu rozpoczną się ferie zimowe. Region naszego województwa oferuje wiele atrakcji na zimowy wypoczynek. Jak co roku, nad bezpieczeństwem najmłodszych wypoczywających na Podkarpaciu czuwają policjanci. Policyjna akcja "Bezpieczne ferie 2016" rozpocznie się 12 lutego, a zakończy 28 lutego br. Z myślą o dzieciach, ale też ich rodzicach, wychowawcach i organizatorach zimowych atrakcji, przedstawiamy kilka porad i informacji na temat bezpiecznych ferii.
Na terenie całego kraju policja rozpoczęła cykl szerokich konsultacji społecznych, związanych z tworzeniem "Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Ma ona być narzędziem służącym określaniu poziomu zagrożenia oraz wymianie informacji o zagrożeniach dotykających daną społeczność. Każdy obywatel może mieć wpływ na jej ostateczny kształt.

Podsumowanie policyjnych działań

Poniedziałek, 08-02-2016
Ropczyce
Stan trzeźwości 643 kierujących przebadali wczoraj ropczyccy policjanci w ramach "Trzeźwego poranka". Działania prowadzone były od godz. 4 do 10 na terenie całego Podkarpacia. Wszyscy przebadani na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskim byli trzeźwi. Natomiast jednego kierującego pod działaniem alkoholu ujawnili policjanci w trakcie piątkowych działań „Alkohol i Narkotyki”.

Nietrzeźwy kierował ciężarówką

Czwartek, 04-02-2016
Ropczyce
Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. Przeprowadzone badania wykazały u 52-letniego obywatela Białorusi 1,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
19-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski stracił wczoraj prawo jazdy. Ropczyccy policjanci zatrzymali mu uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości. W terenie zabudowanym jechał 102 km/h. Młody kierowca cieszył się prawem jazdy tylko 3 miesiące.
Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 34-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę opla corsy. Nietrzeźwy kierowca został zauważony przez świadków. Kobiety postanowiły ująć stwarzającego niebezpieczeństwo mężczyznę i przekazać policji.

Sobotnie działania "Trzeźwe popołudnie"

Poniedziałek, 01-02-2016
Ropczyce
Ropczyccy policjanci po raz kolejny prowadzili akcję "Trzeźwe popołudnie". Działania skierowane były na skontrolowanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy zdecydowali się na jazdę po uprzednim wypiciu alkoholu. W sobotę funkcjonariusze przebadali stan trzeźwości 133 kierujących, wszyscy okazali się trzeźwi.

Wypadek w Gnojnicy

Poniedziałek, 01-02-2016
Ropczyce
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Gnojnicy. Kierowca opla wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Po zdarzeniu został przewieziony do rzeszowskiego szpitala.

Fajerwerki - bądź ostrożny!

Czwartek, 31-12-2015
Ropczyce
Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja, Państwowa Straż Pożarna i Inspekcja Handlowa przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.
Uratowanie życia duszącemu się niemowlęciu, szybka pomoc tonącemu mężczyźnie, ewakuowanie rodzin z płonącego budynku czy wyciągnięcie nieprzytomnego mężczyzny z zakleszczonego auta – to tylko niektóre czyny, w których funkcjonariusze służb podległych MSWiA wykazali się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem. Kierownictwo resortu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Wiceministra Jarosława Zielińskiego, wyróżniającym się funkcjonariuszom przyznało specjalne nagrody.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie od sierpnia 2007 roku poszukują zaginionego Mariusza Jarosza. Mariusz Jarosz, 52-letni mieszkaniec Rzeszowa, ostatni raz...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują 30-letniego Michała Pasterza, ostatnio zamieszkałego w Rzeszowie. Michał Pasterz poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
14
Luty
2016
Niedziela
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie