Twoja komenda

Wydarzenia

Uczniowie klasy policyjnej w przeworskiej komendzie

Poniedziałek, 23-05-2011
Przeworsk

podkom. Andrzej...

Przeworscy Policjanci gościli uczniów I klasy liceum ogólnokształcącego o profilu edukacja policyjna Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu. Dzięki wizycie w komendzie młodzież mogła zaobserwować jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Wielu zadeklarowało, że wiąże swoją przyszłości z pracą w tego typu formacjach.


Zwiedzanie komendy rozpoczął pokaz policyjnego radiowozu. Wszyscy chętni mieli okazuję zasiąść za kierownicą służbowego samochodu i przymierzyć czapkę służbową.  


Po prezentacji radiowozu przewodnik psa służbowego przedstawił młodzieży swojego czworonożnego towarzysza . Młodzież obejrzała tresurę psa, po czym policjant opowiedział o najczęstszych przypadkach zastosowania czworonogów w Policji.

 
Po pokazach uczestnicy wycieczki przenieśli się do budynku, gdzie przyjrzeli się pracy oficera dyżurnego.  Następnie młodzież zwiedziła „niebieski pokój”. Wybrano z grona uczniów ochotników, którzy wcielili się w role „podejrzanych” , których policjanci  zaprowadzili do pokoju okazań. W ten sposób nastolatkowie zobaczyli, że dzięki funkcjonowaniu w komendzie „niebieskiego pokoju” ofiara może zidentyfikować sprawcę bez narażania jej na bezpośredni z nim kontakt.


Po wizycie w „niebieskim pokoju", kroki skierowano w stronę pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Areszty wzbudziły duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród chłopców, którzy koniecznie chcieli  zobaczyć cele, w których umieszcza się zatrzymanych.


Po zakończonej wizycie w budynku komendy, wycieczkowicze wspólnie z policjantami skierowali swoje kroki na teren miasta Przeworska, w miejsca największego natężenia ruchu drogowego, gdzie przyglądali się pracy funkcjonariuszy.


Z uczniami liceum spotkał się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinsp. Adam Jarosz, który życzył nastolatkom by ich edukacja policyjna zakończyła się nie tylko świadectwem ukończenia szkoły średniej, ale by powrócili do przeworskiej komendy już jako funkcjonariusze.

 

 


Rozmowa dotycząca...

Uczniowie w...

Uczniowie w...

Uczniowie w...

mł. asp. Wojciech...

Rozmowa na temat...

Uczniowie w...

Zwiedzanie...

Zwiedzanie...

Zwiedzanie...

sierż. Agnieszka...

Uczniowie klasy...

Pamiątkowe zdjęcie...
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują zaginionego 35-letniego Dawida Łuksika, ostatnio zamieszkałego w Rzeszowie. Mężczyzna prowadzi wędrowny tryb życia....

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują 37-letniego Przemysława Kiczek, ostatnio zamieszkałego w Rzeszowie. Przemysław Kiczek poszukiwany na podstawie listu...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
25
Wrzesień
2016
Niedziela
pn wt śr cz pt so nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie