Twoja komenda

Wydarzenia

Uczniowie klasy policyjnej w przeworskiej komendzie

Poniedziałek, 23-05-2011
Przeworsk

podkom. Andrzej...

Przeworscy Policjanci gościli uczniów I klasy liceum ogólnokształcącego o profilu edukacja policyjna Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu. Dzięki wizycie w komendzie młodzież mogła zaobserwować jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Wielu zadeklarowało, że wiąże swoją przyszłości z pracą w tego typu formacjach.


Zwiedzanie komendy rozpoczął pokaz policyjnego radiowozu. Wszyscy chętni mieli okazuję zasiąść za kierownicą służbowego samochodu i przymierzyć czapkę służbową.  


Po prezentacji radiowozu przewodnik psa służbowego przedstawił młodzieży swojego czworonożnego towarzysza . Młodzież obejrzała tresurę psa, po czym policjant opowiedział o najczęstszych przypadkach zastosowania czworonogów w Policji.

 
Po pokazach uczestnicy wycieczki przenieśli się do budynku, gdzie przyjrzeli się pracy oficera dyżurnego.  Następnie młodzież zwiedziła „niebieski pokój”. Wybrano z grona uczniów ochotników, którzy wcielili się w role „podejrzanych” , których policjanci  zaprowadzili do pokoju okazań. W ten sposób nastolatkowie zobaczyli, że dzięki funkcjonowaniu w komendzie „niebieskiego pokoju” ofiara może zidentyfikować sprawcę bez narażania jej na bezpośredni z nim kontakt.


Po wizycie w „niebieskim pokoju", kroki skierowano w stronę pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Areszty wzbudziły duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród chłopców, którzy koniecznie chcieli  zobaczyć cele, w których umieszcza się zatrzymanych.


Po zakończonej wizycie w budynku komendy, wycieczkowicze wspólnie z policjantami skierowali swoje kroki na teren miasta Przeworska, w miejsca największego natężenia ruchu drogowego, gdzie przyglądali się pracy funkcjonariuszy.


Z uczniami liceum spotkał się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinsp. Adam Jarosz, który życzył nastolatkom by ich edukacja policyjna zakończyła się nie tylko świadectwem ukończenia szkoły średniej, ale by powrócili do przeworskiej komendy już jako funkcjonariusze.

 

 


Rozmowa dotycząca...

Uczniowie w...

Uczniowie w...

Uczniowie w...

mł. asp. Wojciech...

Rozmowa na temat...

Uczniowie w...

Zwiedzanie...

Zwiedzanie...

Zwiedzanie...

sierż. Agnieszka...

Uczniowie klasy...

Pamiątkowe zdjęcie...
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują zaginionego 52-letniego Kazimierz Sidorko. Mężczyzna 12 marca 2015 r. po godz. 17.15 opuścił dom pomocy społecznej w Jarosławiu,...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
30
Marzec
2015
Poniedziałek
pn wt śr cz pt so nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie