Twoja komenda

Wydarzenia

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Kańczudze po służbie zatrzymał pijanego kierowcę ciągnika rolniczego. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Odpowie za znieważenie policjantów

Środa, 29-04-2015
Przeworsk
Za znieważenie policjantów odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Młody mężczyzna podczas interwencji wyzywał funkcjonariuszy. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym.

"Trzeźwy poranek" w powiecie przeworskim

Poniedziałek, 27-04-2015
Przeworsk
Dziś od rana na terenie powiatu przeworskiego prowadzone były działania "Trzeźwy Poranek”. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu. Skontrolowali łącznie 673 kierujących. Funkcjonariusze udaremnili jazdę pięciu osobom, które wcześniej spożywały alkohol.
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.

Policjanci ustalili sprawców uszkodzenia mienia

Piątek, 24-04-2015
Przeworsk
Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili sprawców uszkodzenia elewacji budynku jednej ze szkół w gminie Przeworsk. Jak się okazało, odpowiedzialnymi za to przestępstwo są dwaj 18-latkowie i 17-latek. Dwóch młodych mężczyzn za swoje czyny odpowie przed sądem karnym, natomiast nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Środa, 22-04-2015
Przeworsk
Od rana przeworscy policjanci prowadzą wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracać będą na pieszych. Nadrzędnym celem tych działań będzie poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem. Akcja ma także na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniac, jakie mogą wystąpić, gdy nie zastosują się do przepisów prawa.

Policjanci zabezpieczali paradę „turków”

Poniedziałek, 20-04-2015
Przeworsk
Policjanci z Sieniawy i Przeworska zabezpieczali XXIII Podkarpacką oraz XII Ogólnopolską paradę Straży Wielkanocnych „Turki 2015”. Odbyła się ona w miejscowości Gniewczyna Łańcucka i Tryniecka. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem jej uczestników.

Bilans weekendu na przeworskich drogach

Poniedziałek, 20-04-2015
Przeworsk
Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali na drogach powiatu przeworskiego trzech nietrzeźwych kierowców. Za popełnione czyny kierujący będą odpowiadać przed sądem.

Wspólne działania uratowały mężczyznę

Piątek, 17-04-2015
Przeworsk
Wspólne działania policjantów, dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei oraz ratowników medycznych pozwoliły uratować 28-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. Patrol Policji odnalazł mężczyznę stojącego przy torach, kilka minut przed przejazdem pociągu. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do nieszczęścia.
Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują Andrzeja Wierzbickiego. 65-letni mieszkaniec Rzeszowa wyszedł z domu 20 kwietnia około godziny 6:30  i do tej...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
4
Maj
2015
Poniedziałek
pn wt śr cz pt so nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie