Twoja komenda

Wydarzenia

Pijany kierowca obiecał wręczyć łapówkę policjantom

Piątek, 26-02-2016
Nisko

Policjanci z Niska zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna chcąc uniknąć konsekwencji zaproponował funkcjonariuszom łapówkę, po 5 tysięcy złotych. 48-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego został zatrzymany. Już usłyszał zarzuty.

 

W środę tuż po południu, w miejscowości Krzywdy policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierującego samochodem terenowym. Zachowywał się dość nietypowo. Początkowo sygnalizował skręt w lewo, jednak na widok radiowozu zatrzymał się na skrzyżowaniu i pospiesznie skręcił w innym kierunku. Funkcjonariusze ruszyli za nim, chcąc go skontrolować. Kierowca nie chciał się zatrzymać, nie reagował na dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe. Skręcił w kierunku miejscowości Kąty, a następnie w drogę leśną, po czym zatrzymał się i wysiadł z pojazdu.

 

Policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna w celu uniknięcia konsekwencji za jazdę w stanie nietrzeźwości, zaproponował policjantom po 5 tysięcy złotych łapówki. Kiedy został poinformowany, że zostanie zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczenia korzyści majątkowej, próbował uciekać.

 

W trakcie doprowadzenia do radiowozu mężczyzna stawiał opór i agresywnie się zachowywał. Policjanci użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego. W drodze do komendy, 48-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego jeszcze kilkakrotnie proponował policjantom pieniądze. Na komendzie został przebadany alkomatem, który wskazał 1,63 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali go w policyjnych aresztach do wytrzeźwienia i przesłuchania.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, utrudniania policyjnych czynności oraz składania obietnicy korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie poszukuje zaginionego Janusza Myśliwca, 51-letniego mieszkańca Przedmieścia Czudeckiego. Janusz Myśliwiec 16 sierpnia br. przebywał na terenie Niemiec w...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują Krzysztofa Zielińskiego 35-letniego mieszkańca Jarosławia. Krzysztof  Zieliński poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
30
Sierpień
2016
Wtorek
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie