Twoja komenda

Wydarzenia

Stracił prawo jazdy za przekroczenie predkości

Poniedziałek, 25-05-2015
Nisko
Niżańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który wczoraj w miejscowości Kopki przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Kierowca fiata został ukarany mandatem i otrzymał 10 punktów karnych.
Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infra
Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

Nowe przepisy dotyczące kierowców

Czwartek, 14-05-2015
Nisko
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.
Niżańscy policjanci interweniowali w związku z pijanym kierowcą, który wjechał w słup energetyczny. Pijany 19-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dzisiaj o 9 rano miał przystąpić do egzaminów maturalnych.

Dwie osoby ranne w wypadku w Rudniku

Poniedziałek, 11-05-2015
Nisko
Wczoraj policjanci ruchu drogowego niżańskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego w Rudniku nad Sanem. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowe. Kierowca i pasażer mercedesa zostali przewiezieni do szpitala.
W środę Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Rafał Weber przekazał na ręce komendanta niżańskiej Policji pięć profesjonalnych latarek. Mają one służyć funkcjonariuszom w codziennej służbie.
Wczoraj w Harasiukach zakończyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat niżański na eliminacjach wojewódzkich.
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w centrum Niska skradł dwa rowery. 47-latek za kradzież został ukarany mandatem, ale chwilę potem ukradł następny. Tłumaczył, że potrzebował roweru, bo nie miał czym wrócić do domu.

Sezon motocyklowy już rozpoczęty

Czwartek, 30-04-2015
Nisko
Rozpoczął się sezon motocyklowy, więc gdy pogoda sprzyja, na drogach pojawia się więcej jednośladów. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą, stąd więcej wypadków z udziałem motocyklistów. Policjanci częściej będą kontrolować stan techniczny motocykli, nie będzie pobłażliwości dla jeżdżących niebezpiecznie.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Komisariatu Policji w Sieniawie wykonują czynności w sprawie zaginięcia Tomasza Mróz, 33-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego, który 5 maja br. zaginął na terenie kompleksu leśnego...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują Kamila Czaplaka, 22-letniego mieszkańca Lubaczowa. Kamil Czaplak poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
25
Maj
2015
Poniedziałek
pn wt śr cz pt so nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie