Twoja komenda

Wydarzenia

W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Piątek, 24-04-2015
Nisko
Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej w Jarocinie funkcjonariusz zajmujący się profilaktyką spotkał się z uczniami klas I-III. Tematem pogadanki było bezpieczeństwo. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu dostały elementy odblaskowe.
Wczoraj niżańscy policjanci brali udział w nietypowej interwencji na ul. Sandomierskiej w Nisku. Rowerzysta uderzył pięścią w dach volkswagena, potem w jego przednią szybę powodując jej pęknięcie. 50-letni mężczyzna twierdził, że był zły, bo samochód zablokował mu przejazd.
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.
Przed sądem stanie 24-letni kierowca, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem i spowodował wypadek. Policjant, który wracał po służbie do domu był świadkiem zdarzenia. Wezwał patrol i pilnował pijanych mężczyzn, aby nie uciekli.

Papierosy bez akcyzy znalezione w autobusie

Poniedziałek, 20-04-2015
Nisko
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Przemyślu zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy w autobusie jadącym z Ukrainy. 580 paczek papierosów ukrył kierowca w konstrukcji pojazdu.

Odnaleziono zaginionego mężczyznę

Piątek, 17-04-2015
Nisko
Policjanci poszukiwali zaginionego mieszkańca Rudnika nad Sanem. Dziś rano mężczyzna odnalazł się w miejscowości Jeżowe. Wycieńczony 40-latek trafił do szpitala.
Trwa VIII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł". Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Nowy szef niżańskich policjantów

Środa, 15-04-2015
Nisko
Wczoraj odbyło się wprowadzenie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Nisku. Z rąk Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzeja Sabika rozkaz personalny odebrał mł. insp. Józef Kiełbasa.
Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.
W sobotę i niedzielę policjanci zatrzymali trzech młodych kierowców będących pod wpływem alkoholu. Jeden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania, a drugi miał sądowy zakaz kierowania pojazdami za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują zaginionego 52-letniego Kazimierz Sidorko. Mężczyzna 12 marca 2015 r. po godz. 17.15 opuścił dom pomocy społecznej w Jarosławiu,...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
27
Kwiecień
2015
Poniedziałek
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie