Twoja komenda

Wydarzenia

Bądź bezpieczny na drodze!

Piątek, 27-03-2015
Mielec
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
Anonimowe zgłoszenie mieszkańca Mielca i szybka reakcja policjantki oraz strażnika miejskiego, zapobiegły samobójstwu kobiety. Policjantka chwyciła 33-letnią kobietę w chwili, gdy chciała skoczyć z wiaduktu w centrum miasta.
Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej spod sklepu na ul. Wojsławskiej w Mielcu ukradł rower wart 500 złotych. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie za kradzież, jazdę w stanie nietrzeźwości i nie stosowanie się do wyroków sądu.
Do końca maja 2015 r. przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do tytułu "Policjant, który mi pomógł". To VIII edycja plebiscytu, który ogłosiło Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”. Ta inicjatywa ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Młodzież z wizytą u policjantów

Czwartek, 26-03-2015
Mielec
Kilkunastu uczniów wzięło udział w jednodniowych praktykach w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu. Uczniowie biorący udział w 12 edycji Dnia Przedsiębiorczości, jako miejsce wymarzonej pracy wybrali właśnie mielecką komendę Policji.
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.

Policjanci z "Pseudokibicem" w gimnazjum

Wtorek, 24-03-2015
Mielec
Realizując program prewencyjny „Pseudokibic”, policjanci we współpracy z nauczycielami Gimnazjum nr 2 w Mielcu, organizują cykl spotkań dotyczących chuligaństwa stadionowego. Podczas wczorajszego spotkania funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o możliwościach wspólnej poprawy bezpieczeństwa na stadionach.

Jechał nietrzeźwy bez uprawnień

Wtorek, 24-03-2015
Mielec
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna kierujący pojazdem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca był już wcześniej karany przez sąd za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Niespełna kilka godzin zajęło funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim zatrzymanie dwóch sprawców włamania do lokalu gastronomicznego w Grzybowie. Tropem podejrzanych poszedł policyjny pies, który poprowadził przewodnika śladami sprawców włamania.

Uwaga na oszustów!

Poniedziałek, 23-03-2015
Mielec
Policjanci prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania mężczyzn, którzy podając się za pracowników wodociągów, oszukali 83-letniego mieszkańca Mielca. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują zaginionego 52-letniego Kazimierz Sidorko. Mężczyzna 12 marca 2015 r. po godz. 17.15 opuścił dom pomocy społecznej w Jarosławiu,...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
30
Marzec
2015
Poniedziałek
pn wt śr cz pt so nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie