Twoja komenda

Wydarzenia

Wypadek pod Narolem

Poniedziałek, 18-05-2015
Lubaczów
Wprost pod koła jadącego volkswagena nagle wtargnęła sarna. Kierowca usiłował ominąć zwierzę, niestety pojazd wypadł z drogi i dachował. Pasażer samochodu z obrażeniami trafił do szpitala.
Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów.

Nowe przepisy dotyczące kierowców

Piątek, 15-05-2015
Lubaczów
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.
Policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, podejrzanego o dopuszczenie się czynności seksualnej na 16-letniej mieszkance powiatu lubaczowskiego. Wobec sprawcy Prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru i poręczenia majątkowego.

Nieudane zakupy agresywnego traktorzysty

Czwartek, 07-05-2015
Lubaczów
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę, który wszczął awanturę w sklepie, po tym jak odmówiono mu sprzedaży alkoholu. Mężczyzna groził przybyłym na miejsce funkcjonariuszom i znieważył ich, wobec czego został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty popełnienia przestępstw i wykroczeń.

Mając prawie 4 promile wjechał w tuję

Czwartek, 30-04-2015
Lubaczów
Kierowca osobowego volkswagena, 42-letni mieszkaniec Oleszyc, jadąc drogą osiedlową stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w tuję rosnącą na trawniku. Badanie trzeźwości wskazało, że kierowca ma w swym organizmie blisko 4 promile alkoholu.
Lubaczowscy policjanci, wspomagani przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wspólnie przeprowadzili eliminacje powiatowe 38. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Oleszycach.

Wpadł z kontrabandą

Czwartek, 23-04-2015
Lubaczów
Policjanci z lubaczowskiej Policji ujawnili 42 kilogramy suszu tytoniowego i 467 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy w bagażniku osobowego forda. Samochodem kierował 34-letni mieszkaniec Lubaczowa. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu.
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.

Policjanci zatrzymali wandala

Poniedziałek, 20-04-2015
Lubaczów
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie zatrzymali sprawcę dewastacji wiaty przystanku autobusowego w podlubaczowskich Antonikach. 20-letni mieszkaniec gminy Lubaczów przyznał się do winy i usłyszał zarzut.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Komisariatu Policji w Sieniawie wykonują czynności w sprawie zaginięcia Tomasza Mróz, 33-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego, który 5 maja br. zaginął na terenie kompleksu leśnego...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują Kamila Czaplaka, 22-letniego mieszkańca Lubaczowa. Kamil Czaplak poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
27
Maj
2015
Środa
pn wt śr cz pt so nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie