Twoja komenda

Wydarzenia

Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.
Wczoraj wieczorem do dyżurnego Policji w Leżajsku dotarł sygnał o skrajnie wycieńczonej, bezdomnej kobiecie z Krakowa, która potrzebuje pomocy. Współpraca dyżurnych policjantów z Krakowa i Leżajska pozwoliła na szybkie odnalezienie kobiety, której została udzielona pomoc.
Ruszyła VIII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jeżeli chcesz podziękować policjantowi, który Ci pomógł zgłoś go do konkursu.

Miał w plecaku amfetaminę

Piątek, 27-03-2015
Leżajsk
Policjanci z wydziału kryminalnego w Leżajsku zatrzymali młodego mężczyznę, przy którym znaleźli amfetaminę. W związku z tą sprawą 24-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa.

Bądź bezpieczny na drodze!

Piątek, 27-03-2015
Leżajsk
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
Dzisiaj w ramach tegorocznego Dnia Przedsiębiorczości, na wizytę w leżajskiej komendzie zdecydowała się grupa uczniów pragnąca poznać kulisy pracy policjantów. Młodzi ludzie mieli okazję zapytać o wiele ważnych dla nich spraw, oraz obejrzeć część sprzętu, z którego korzystają funkcjonariusze podczas służby.
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.
Na co dzień wspólnie pracują w czasie akcji ratowniczych oraz na miejscu pożaru. Tym razem funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Policji, bo o nich mowa, postanowili razem wziąć udział w warsztatach szkoleniowych. Spotkanie, które odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku miało na celu przybliżenie kwestii bezpieczeństwa, omówienie zagrożeń powstałych w wyniku pożaru oraz współpracy z biegłymi w zakresie pożarnictwa.

Sprawcy włamania ustaleni i zatrzymani

Niedziela, 22-03-2015
Leżajsk
Policjanci z leżajskiej komendy ustalili, a następnie zatrzymali sprawców włamania do magazynu świetlicy środowiskowej w Ożannie. 25-latek i jego młodszy kolega przyznali się do winy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Seryjny włamywacz w rękach Policji

Środa, 18-03-2015
Leżajsk
Leżajscy policjanci zatrzymali 26-latka, podejrzanego o szereg włamań i kradzieży, których dopuścił się w ciągu ostatnich miesięcy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu surowa kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują zaginionego 52-letniego Kazimierz Sidorko. Mężczyzna 12 marca 2015 r. po godz. 17.15 opuścił dom pomocy społecznej w Jarosławiu,...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
21
Kwiecień
2015
Wtorek
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie